Od 23 kwietnia usługa Revolut nie będzie już tak atrakcyjny, jak dotychczas – jej właściciel podnosi opłaty za przelewy. Zmianie ulegną również zasady wypłacania środków z bankomatów. To nie pierwsza zmiana cennika Revoluta w ostatnim czasie.

Revolut podnosi opłaty – oto nowe stawki

Revolut podnosi opłaty

Użytkownicy darmowej wersji Revoluta mogą wykonać darmowy przelew transgraniczny w innej walucie, niż złoty i euro. W przypadku kolejnych obowiązuje prowizja 2,50 zł. Za przelewy SWIFT opłata wynosi od 15 do 25 zł. Po zmianach zarówno płatności transgraniczne, jak i przelewy SWIFT będą zbiorczo nazywane płatnościami międzynarodowymi. Każda z takich transakcji będzie płatna od 1,50 do 25 zł. Wysokość opłaty zależy od ilości przelewów oraz kraju odbiorcy.

Revolut zmienia także zasady bezpłatnych wypłat z bankomatów. Obecnie warunkiem korzystania z nich jest nieprzekroczenie granicy 800 zł miesięcznie. Po zmianach zacznie obowiązywać drugi limit – 5 transakcji w miesiącu. Jeśli przekroczymy którykolwiek z limitów, zapłacimy 5 zł lub 2% z danej kwoty.

Czytaj także: Dyski SSD podrożeją – zamknięcie fabryki Samsunga nie tak bezproblemowe, jak zakładano

W połowie 2020 roku Revolut obniżył limity bezpłatnej wymiany walut do 5 tysięcy zł i podniósł prowizje za wykonywanie takich transakcji w weekendy do 1%. W styczniu tego roku poinformowano natomiast, że lokalne rachunki w złotówkach przestaną być obsługiwane.

źródło: Bankier.pl