GALAXY_Note_10.1_Product_Image_4
Galaxy Note, wbrew wcześniejszym obawom, okazał się całkiem udanym produktem, którego idea bardzo spodobała się wielu użytkownikom. Samsung postanowił więc iść tym tropem i w ten sposób do oferty trafi także większy Galaxy Note 10.1.

Na pierwszy rzut oka, Galaxy Note 10.1 jest bardzo podobny do zaprezentowanego ostatnio Galaxy Taba 2 10.1. Jednak w przypadku tego urządzenia, bardzo duże znaczenie będzie odgrywało wykorzystanie specjalnego rysika – tzw. S Pena. Jak wygląda konfiguracja sprzętowa tego tabletu?
GALAXY_Note_10.1_Product_Image_6
Galaxy Note 10.1 dysponuje dwurdzeniowym procesorem, taktowanym z częstotliwością 1,4 GHz, a także 1 GB pamięci RAM. Ekran tego tabletu ma rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, a więc identycznie jak w Galaxy Tabie 2 10.1. Duży Note będzie dostępny w trzech wersjach – z pamięcią 16, 32 i 64 GB. Bateria ma pojemność 7000 mAh, natomiast system operacyjny to Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Samsung próbuje przekonać do swojego urządzenia nie tylko dzięki zastosowaniu S Pena. Na uwagę zasługuje przede wszystkim funkcja multiscreen, która pozwala na jednoczesne przeglądanie internetu i np. rysowanie. Całość odbywa się na bardzo podobnej zasadzie, jakbyśmy pracowali z wieloma oknami na zwykłym komputerze.

źródło: Samsung Mobile / Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula