InPost: Paczka dla Zwierzaczka

InPost stawia nową fabrykę paczkomatów – 100 urządzeń każdego tygodnia

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

InPost poinformował, że stawia nową fabrykę paczkomatów. Ta powstanie w parku City Logistics Kraków Airport. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fabryka paczkomatów ma zacząć działać jeszcze w tym roku, a konkretniej w czerwcu. To ambitny plan, ale patrząc na to, jak szybko zaczął się ostatnio rozwijać InPost, nie jest to zaskoczeniem. Firma co chwila stawia gdzieś nowe paczkomaty czy rozwija swoją aplikację, a zdaje się, że będzie tylko lepiej.

InPost z nową fabryką paczkomatów

Dzisiaj Paweł pisał dla Was o tym, że w aplikacji mobilnej InPostu pojawiła się możliwość nadawania przesyłek bez etykiety, którą można już opłacać w inny sposób, niż BLIK-iem. To spora zmiana, która na dodatek pokazuje, że InPost nie stoi w miejscu i szuka coraz to nowszych sposobów, by przyciągnąć do siebie klientów. Ich paczkomaty można wprawdzie obsługiwać bez korzystania z aplikacji, ale z nią jest zdecydowanie wygodniej, bezpieczniej oraz szybciej. I wygląda też na to, że pojawi się także więcej paczkomatów. Nie tylko w Polsce, ale i na terenie Europy.

InPost stawia bowiem nową fabrykę paczkomatów, która ma mieć powierzchnię aż 7230 metrów kwadratowych. Będą tam oczywiście powstawały nowe maszyny, których jest już w naszym kraju ponad 11 tysięcy. Do szybkiego rozwoju firmy przyczyniła się pandemia oraz to, że sporo osób zaczęło w tym czasie robić zakupy przez Internet. InPost jednak nie może stać w miejscu, bo konkurencja nie śpi. Ostatnio pisaliśmy dla Was, że w Polsce zaczęły pojawiać się już automaty pocztowe od AliExpress. Do tego dojdą jeszcze maszyny od Orlenu, Poczty Polskiej oraz samego Allegro.

Zobacz też: Oppo X 2021 – jak na żywo wygląda rozwijany smartfon? Oto nasze pierwsze wrażenia.

Konkurencja na rynku robi się coraz większa, ale InPost nie ma powodów do obaw. Oprócz samej fabryki ma zostać rozbudowane centrum badawczo-rozwojowe, gdzie opracowywane mają być innowacje. Plany zakładają, że będzie pojawiać się 100 paczkomatów tygodniowo, ale nie tylko na terenie Polski. InPost patrzy dalej i celuje też w takie rynki, jak Wielka Brytania, Hiszpania czy Francja. Nic tylko trzymać kciuki za dalsze sukcesy.

Źródło: Cashless / InPost

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy