ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Motorola Android 11

Android 11 z najszybszą adaptacją spośród wszystkich wersji Androida

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nie da się ukryć, że pod względem adaptacji Android to nie iOS. System Google od dawna boryka się z problemem wolnego rozprzestrzeniania się nowych wersji, jednak Android 11 pokazuje, że może być lepiej. Według najnowszego raportu to najszybciej rozpowszechniana wersja Androida w historii. Nie da się ukryć, że to świetna wiadomość.

Android 11 rozprzestrzenia się naprawdę szybko – optymistyczny raport

Android 11 adaptacja

Android 11 został oficjalnie zaprezentowany we wrześniu ubiegłego roku. To z kolei oznacza, że od jego premiery minęło już sześć miesięcy. Według raportu przygotowanego przez firmę analityczną StatCounter, Android 11 jest najszybciej rozprowadzaną wersją Androida w historii. Na chwilę obecną w Stanach Zjednoczonych oprogramowanie jest zainstalowane na aż 25% wszystkich smartfonów i tabletów z Androidem. Jak na zaledwie pół roku od premiery to naprawdę dobry wynik, gdy ma się na uwadze, że mowa o Androidzie.

Zobacz także: To już 10 lat Chrome OS! Google z tej okazji przygotowało wiele świetnych funkcji dla systemu

Liderem na rynku USA wciąż pozostaje Android 10 z wynikiem 33% instalacji. Globalnie Android 10 również plasuje się na pierwszym miejscu – można go spotkać na aż 44% smartfonów i tabletów. Jeśli zaś chodzi o Androida 11 w Europie i Azji, to oprogramowanie wciąż stara się dogonić swojego poprzednika. Niemniej jednak sytuacja ze Stanów Zjednoczonych pokazuje, że wszystko idzie w dobrą stronę. Pod koniec warto wspomnieć, że dane dostarczone przez StatCounter nie są oficjalne – aby nie było niedomówień, musimy poczekać, aż głos zabierze samo Google. A wy jaką wersję Androida macie na swoich smartfonach lub tabletach? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy