ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Braki Nintendo Switch

Koniec produkcji procesorów dla Switcha już niebawem – zapowiedź następcy?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o umowie pomiędzy Nintendo i Samsungiem dotyczącej paneli OLED. To miał być kluczowy dowód na to, że firma zamierza wkrótce przedstawić Switcha Pro. Okazuje się jednak, że ten wariant konsoli może wyprzeć z rynku podstawową wersję, a także Switcha Lite. Tak przynajmniej sugerują najnowsze plotki, według których jeszcze w tym roku zakończy się produkcja układu dla tych urządzeń.

Koniec produkcji procesora dla Switcha

Koniec produkcji procesora dla Switcha

Według najnowszych plotek NVIDIA zamierza wstrzymać produkcję układu Tegra X1 Mariko w tym roku. Układ ten napędza zarówno zwykły model Nintendo Switch, jak i Lite. Jak podaje portal Gamereactor:

Zarówno zwykły model, jak i mniejszy i tańszy Switch Lite wyposażone są w najnowszą wersję układu NVIDIA Tegra X1 Mariko. Źródło powiedziało nam, że Nvidia planuje zaprzestać produkcji procesora w 2021 roku, ale nie rozwodziło się nad tym, co będzie dalej lub co może się stać z obecnymi wersjami sprzętu.

Plotka ta pokrywa się z innymi plotkami dotyczącymi Nintendo Switch Pro, które krążyły w sieci przez ostatnie kilka miesięcy. Te sugerowały wsparcie dla technologii DLSS NVIDIA. Biorąc pod uwagę jej sposób działania, jest niemal pewne, że następny model będzie napędzany przez nowy SoC. 

Zobacz też: Jeszcze w tym roku Xiaomi zaprezentuje smartfona z ładowarką 200 W

Wersja Pro sama w sobie budzi spore emocje. Zastanawiający jest jednak fakt, że Nintendo porzuci kluczowy komponent dla Switcha i Switcha Lite. Czy to oznacza, że to już koniec kieszonkowej wersji Switcha? A może wprost przeciwnie — ten również otrzyma nowy wariant z wydajniejszym układem o wyższej rozdzielczości? Przy tych wszystkich pytaniach nie należy zapominać, że te informacje wciąż nie pochodzą ze zbyt pewnego źródła.

Źródło: Gamereactor

Sprawdź najnowsze wpisy