Mapy Google wkrótce dołączą do Youtube i będą dostępne offline

1 minuta czytania
Komentarze
google-maps-logo-wallpaper

Wachlarz wyboru nawigacji na Androida jest naprawdę szeroki. Jednak najwygodniejszą z nich są chyba Mapy Google, które dostaje każdy i w których nie musimy się martwić o opłaty abonamentowe. A już wkrótce nawet o nasze pakiety internetowe.

Google zapowiedział, że ich Mapy nie będą wymagały połączenia z Siecią. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli korzystać z możliwości wyszukiwania i nawigacji całkowicie offline zachowując przy tym komunikaty głosowe. Działanie te skierowane jest głównie dla mieszkańców państw, gdzie dostęp do Internetu jest dosyć słaby bądź drogi. Według doniesień Google zamierza uruchomić tę funkcję jeszcze w tym roku.

To nie pierwszy ukłon w stronę słabiej rozwiniętych państw. Już YouTube umożliwił opcję offline dla mieszkańców Indii, Indonezji, Filipin oraz Vietnamu. Polega ona na możliwości pobrania wideo i zatrzymania go na swoim urządzeniu do 48h.

Oczywiście obiektywnie rzecz ujmując nie jest to żadna nowość. Na rynku istnieją nawigacje, które nie wymagają połączenia z Internetem już od dawna, więc ruch Google nie jest rewolucyjny. Niemniej polityka niesienia pomocy słabszym państwom zasługuje na uznanie. Wszak wszystko jest robione z myślą o użytkownikach i ich wygodzie.

źródło: The Verge

Motyw