ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon 7 gen 1 specyfikacja

Technologia Leica w następcy Snapdragona 888 – mobilna fotografia przekroczy kolejne granice

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

To, że Snapdragon 888 jest stosunkowo nowym układem, nie oznacza, że firma już od dawna nie pracuje nad jego następcą. Ten ma przynieść znacznie więcej, niż wsparcie dla najnowszych standardów łączności i najwyższą wydajność wśród smartfonów z Androidem. Qualcomm od jakiegoś czasu czuje gorący oddech na karku ze strony coraz to lepszych układów MediaTeka. Nowy Exynos 2100 to natomiast istna rewolucja ze strony Samsunga, która niemal zatarła granice pomiędzy flagowymi układami. Dlatego też amerykanie chcą oczarować konsumentów innymi aspektami swojego SoC.

Następca Snapdragona 888 z technologią Leica

Następca Snapdragona 888 z technologią Leica

W ten oto sposób Qualcomm zaangażował się w opracowanie własnego standardu zaawansowanej haptyki, oraz funkcji związanych z jakością dźwięku. Jednak to nie jakość muzyki i zaawansowane drgania są tym, co porywa miliony fanów smartfonów, a aparat. I tu na pomoc przychodzi Leica, która ma udostępnić część swojej technologii w następnym flagowym procesorze firmy. Mowa tu o układzie z nazwą kodową Waipio i numerze modelu SM8450, który podobnie jak jego poprzednik ma mieć swoją premierę pod koniec tego roku. Warto dodać, że według źródeł pierwsze testy układu odbywają się z modułami pamięci operacyjnej 12 GB LPDDR5 i 256 GB pamięci wbudowanej. To jednak bardziej ciekawostka, a nie sugestia tego, jakich smartfonów możemy z nim oczekiwać. 

Zobacz też: John McAfee oskarżony o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy w krytpowalutach

Znacznie ciekawsza jest tu współpraca z firmą Leica nad modułem o nazwie Leica1. Otwartą kwestią pozostaje fakt, że światowej klasy producent obiektywów niekoniecznie musi być specjalistą od projektowania procesorów. Jednak z drugiej strony warto podkreślić, że firma ta ma na swoim koncie także autorskie aparaty fotograficzne i spory portfel patentów ich dotyczący. Najprawdopodobniej to właśnie one są podstawą tej współprac.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy