Czasami film z YouTube jest tak dobry, że chcesz oglądać go w kółko. Niestety, nie ma łatwego sposobu na zapętlenie pojedynczego filmu. Co prawda niektóre perełki jak ta poniżej dostają swoje 10-ciogodzinne wersje, ale nie każdy film ma tyle szczęścia. No i po tym czasie trzeba go puścić od nowa. Okazuje się jednak, że już niedługo to się może zmienić. Portal XDA developers odkrył w kodzie aplikacji YouTube na Androida oznaczonej jako wersja 16.09.34, kod, który sugeruje dodanie pętli wideo.

YouTube z zapętleniem wideo

Nareszcie nie będę musiał wciskać przycisku co 10 godzin

Obecnie można zapętlać tylko listy odtwarzania, co oznacza, że jedynym sposobem na zapętlenie pojedynczego wideo jest dodanie go do jego własnej listy odtwarzania i zapętlenie jej. To oczywiście jest banalnie proste, jednak wymaga wykonywania wielu zbędnych czynności. Teraz jednak wygląda na to, że Google przygotowuje się do dodania przycisku pętli do elementów sterujących odtwarzaniem wideo. Oznacza to, że będzie naprawdę łatwo zapętlić wideo rozgrywki, piosenkę, lub cokolwiek innego, co znajdziemy w czeluściach YouTube. Tak przynajmniej sugeruje kod, który w wolnym tłumaczeniu prezentuje się następująco:

<string name=”single_loop_menu_item”>Pętla wideo</string>.
<string name=”single_loop_off”>Wyłącz</string>.
<string name=”single_loop_on”>Włącz</string>
<string name=”single_loop_snack_bar_button_text”>Wyłącz</string>.
<string name=”single_loop_snack_bar_text”>Pętla wideo jest włączona</string>.

Zobacz też: Nokia G10 – nowa seria ma być niejako nowym startem dla firmy

Warto jednak podkreślić, że samo odkrycie kilku linijek kodu nie oznacza, że ta funkcja pojawi się już niedługo, ani że w ogóle będzie miała ona swoją premierę. Nie można bowiem wykluczać, że Google z czasem z niej zrezygnuje. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie, ponieważ byłoby to niezwykle wygodne rozwiązanie. Zwłaszcza, dla użytkowników premium, którzy mogą słuchać muzyki z YouTube nawet przy zablokowanym i wygaszonym ekranie.

Źródło: XDA-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.