ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Office 2021 z dożywotnią licencją

Kolejne aplikacje z pakietu Office na Androidzie wkrótce doczekają się ciemnego motywu

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Microsoft to niezwykle popularna firma, która ma w swoim portfolio wiele różnych produktów i usług. To właśnie gigant z Redmont stoi za osławionym pakietem Office, który jest dostępny na kilku platformach. Wszystko wskazuje na to, że kolejne z wchodzących w jego skład aplikacji już wkrótce doczekają się ciemnego motywu na Androidzie. To świetna wiadomość, z której wiele osób z pewnością się ucieszy.

Pakiet Office na Androidzie z ciemnym motywem – co wiemy?

Włoski programista Alessandro Paluzzi zdradził za pośrednictwem Twittera, że Microsoft pracuje nad trybem ciemnym w wybranych aplikacjach z pakietu Office na Androida. Mówiąc bardziej konkretnie, ciemny motyw zmierza do aplikacji takich jak Word, PowerPoint i Excel. Cieżko powiedzieć, kiedy nowa kolorystyka zostanie udostępniona użytkownikom, choć raczej długo już nie poczekamy.

Zobacz także: Komisja Europejska wyraziła zgodę na zakup ZeniMax Media przez Microsoft

Dzięki stosownej opcji w aplikacjach będzie się można wygodnie przełączać pomiędzy wersjami kolorystycznymi, a także ustawić, by motyw zmieniał się automatycznie zgodnie z ustawieniami systemowymi. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu ciemny motyw trafił do androidowych wersji OneDrive, Microsoft Edge, Outlooka, OneNote’a i Remote Desktop. Wygląda więc na to, że Microsoft chce ujednolicić pakiet Office, jeśli chodzi o dostępność tytułowej funkcji. A wy uważacie, że tryb ciemny to istotne udogodnienie, czy wręcz przeciwnie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy