John McAffe - grozi mu dożywocie

John McAfee oskarżony o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy w krytpowalutach

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

John McAfee znów ma kłopoty. Prokuratorzy federalni w USA oskarżyli go i jego wspólnika o oszustwa związane z papierami wartościowymi i praniem brudnych pieniędzy w krytpowalutach. W związku z tym grozi mu nawet do 100 lat więzienia. Biorąc pod uwagę, że McAffe już teraz ma 75 lat, to szanse na to, że w razie wyroku wyszedłby z więzienia, są raczej zerowe. Można tutaj raczej mówić o dożywociu i to niezależnie od wieku skazanych.

John McAffe – grozi mu dożywocie

John McAffe - grozi mu dożywocie

Według dokumentów sądowych, między grudniem 2017 roku a październikiem 2018 roku McAfee i jego doradca wykonawczy Watson rzekomo zachęcali osoby na Twitterze do inwestowania w różne kryptowaluty, w tym Verge, Reddcoin, Dogecoin i inne. Dwójka następnie wyprzedawała własne akcje, gdy ceny wzrosły, przynosząc im prawie 2 miliony dolarów zysku i kosztując inwestorów ponad 13 milionów dolarów.

Zgodnie z zarzutami, McAfee i Watson wykorzystali media społecznościowe do popełnienia odwiecznego schematu pump-and-dump, który przyniósł im prawie dwa miliony dolarów zysku.

 — Powiedział asystent dyrektora FBI William Sweeney w komunikacie prasowym DoJ.

McAfee, Watson i inni członkowie zespołu McAfee zajmującego się kryptowalutami rzekomo zgarnęli ponad 13 milionów dolarów od inwestorów, których ofiarami padli dzięki swoim oszukańczym schematom.

 — Dodała prokurator Manhattanu Audrey Strauss.

Zobacz też: Premiera Oppo A94 – czy ma szansę skraść serca Polaków?

McAfee i Watson są oskarżeni o siedem zarzutów. Za każdy grozi im kara od pięciu do 20 lat pozbawienia wolności. Zarzuty obejmują oszustwa kablowe, zmowę w celu popełnienia oszustw dotyczących towarów i papierów wartościowych oraz zmowę w celu prania brudnych pieniędzy. Obaj mogą być również zmuszeni do zapłacenia nieujawnionej sumy tytułem rekompensaty. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy