T-Mobile uruchomiło VoLTE i VoWiFi w ofertach na kartę, czyli pre-paid. Do tej pory osoby, które korzystały z takich ofert, nie mogły korzystać ze standardu. Co innego klienci ofert na abonament, którzy od lat mogli już uruchomić VoLTE w swoich smartfonach. Taka zmiana to także coś, co ma klientów powoli przygotowywać na to, że standard 3G będzie wyłączany. T-Mobile zrobić ma to pod koniec 2023 roku.

VoLTE i VoWiFi w T-Mobile na kartę

T-Mobile VoLTE na kartę

Jak podaje T-Mobile, aż 50 procent urządzeń, które logują się do magentowej sieci, wspiera VoLTE. Dodatkowo, aż 30 procent połączeń realizowanych przez operatora, opiera się na tej technologii. Od 2016 roku osoby korzystające z abonamentu w T-Mobile, mogły także korzystać z VoLTE. Jednak do tej pory oferty pre-paid były tej możliwości pozbawione. Teraz się to zmieniło i dotyczy zarówno ofert na kartę, jak i T-Mobile MIX oraz Heyah na kartę. VoLTE i VoWiFi nie są dostępne dla użytkowników usługi tuBiedronka oraz Heyah01.

VoLTE, czyli Voice over LTE, zapewnia wyższą jakość dźwięku podczas rozmów i to bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Teraz ma wystarczyć po prostu telefon w odpowiedniej sieci i wspierający to rozwiązanie smartfon. Dzięki VoLTE można także obierać oraz wysyłać SMS-y i MMS-y będąc w zasięgu LTE. VoWiFi pozwala na nawiązywanie połączeń głosowych z wykorzystaniem sieci bezprzewodowej (w Polsce i za granicą). Warto dodać, że VoWiFi za granicą dostępne jest bez dodatkowych opłat. Połączenia mają być rozliczane, jakbyśmy dzwonili z Polski. Samo korzystanie VoLTE także jest bezpłatne.

Zobacz też: Tak wygląda pierwszy automat pocztowy od AliExpress, który pojawił się w Polsce.

Jakie telefony wspierają VoLTE w T-Mobile?

Na stronie T-Mobile podano listę urządzeń, które wspierają VoLTE od operatora. Wśród nich znajdziemy takie modele, jak Oppo A72, Samsung Galaxy S21 czy Xiaomi Mi 11. Urządzeń jest naprawdę sporo (około 200), więc warto sprawdzić samemu, czy nasz smartfon znalazł się także na liście.

Jak włączyć VoLTE w T-Mobile na kartę?

Aktywacja odbędzie się automatycznie, choć jest to robione partiami i może zająć chwilę. W chwili, kiedy taka usługa będzie dla nas dostępna, mamy dostać SMS-a od sieci z potwierdzeniem. Dla niecierpliwych przygotowano jednak opcję, która pozwala im samodzielnie aktywować VoLTE. Należy wysłać SMS-a pod numer 80535 o treści TAK.

Źródło: T-Mobile informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.