Pierwszy automat pocztowy AliExpress stanął w Polsce, a konkretniej w Warszawie. Wprawdzie nie wygląda na okazały, ale to dopiero pierwsza maszyna. Wygląda jednak na to, że InPost czy Allegro nie mają się jeszcze czego obawiać. Zanim na poważnie wystartuje kolejny sposób na dostarczanie paczek do Polski, poczekamy jeszcze chwilę.

Pierwszy automat pocztowy AliExpress w Polsce

Automat pocztowy AliExpress
Fot. Wiadomości Handlowe

O tym, że mają pojawić się w Polsce automaty pocztowe, które posłużą do odbioru przesyłek z AliExpress, informowaliśmy was na początku roku. Jak widać, dość szybko udało się postawić taki automat w Warszawie. Ponoć jest ich już kilka, ale zdjęcia, które wykonano dla portalu Wiadomości Handlowe, pokazują tylko jedną maszynę. Nie jest zbyt okazała, jeżeli porówna się ją z paczkomatami InPostu. Pierwszy automat pocztowy AliExpress w Polsce może przyjąć 30 paczek, a większość z nich powinna być niewielkich rozmiarów.

To niewiele, ale takich automatów ma być znacznie więcej. Obsługuje je firma Cai Niao i jak widać na zdjęciach, automaty pocztowe są w kolorze niebieskim. Wyróżniają się więc na tle rozwiązania InPostu czy Poczty Polskiej, która przecież też posiada podobne automaty. Rynek automatów pocztowych w Polsce stale się rozwija. Ostatnio Allegro poinformowało o tym, że ma już wykonawcę na swój projekt, a Poczta Polska czy Orlen także pracują nad tym, by takich automatów było jak najwięcej. Do tego dochodzi jeszcze stale rozwijający się InPost, który co chwila uruchamia nowe miejsca, skąd można wysyłać i odbierać paczki.

Zobacz też: Spore zmiany w programie Moja Biedronka.

Czy jest więc miejsce na automaty pocztowe, które mają służyć głównie do tego, by odbierać z nich przesyłki z AliExpress? Zważywszy na to, że zamawiamy do Polski takich przesyłek bardzo dużo, to jak najbardziej. Pod warunkiem, że warunki obsługi i czas oczekiwania na towar nie będzie zbyt długi. I oczywiście pod warunkiem, że takich automatów pocztowych będzie więcej. Jednak na to ostatnie trzeba jeszcze poczekać.

Źródło: Wiadomości Handlowe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.