ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp wyciek numerów telefonów

Do WhatsAppa zmierza kapitalna nowość, która znacznie zwiększy bezpieczeństwo

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mimo ostatnich zawirowań związanych z niekorzystaną dla użytkowników aktualizacją polityki prywatności, WhatsApp wciąż pozostaje najpopularniejszym komunikatorem internetowym na świecie. Facebook nie przestaje go rozwijać, czego dowodem jest kapitalna funkcja, która wydaje się być na ostatniej prostej, by trafić do aplikacji. Wielu użytkowników z pewnością się ucieszy.

Bezpieczniejsze kopie zapasowe w WhatsApp

Niezastąpiony portal WABetaInfo, który zajmuje się przeczesywaniem kodu popularnych aplikacji w poszukiwaniu niewydanych jeszcze funkcji, poinformował, że do WhatsAppa zmierza kapitalna funkcja. Aktualnie aplikacja pozwala przesyłać kopie zapasowe rozmów jedynie do chmury (Dysk Google czy iCloud), co wielu uznaje za niezbyt bezpieczne. Na szczęście wszystko wskazuje jednak na to, że backupy będzie można szyfrować, zabezpieczając je hasłem. To z kolei oznacza, że poziom bezpieczeństwa całego procesu zauważalnie wzrośnie.

Zobacz także: WhatsApp z funkcją automatycznego kasowania wysłanych zdjęć – komunikator robi co może…

Zabezpieczając kopię zapasową hasłem, jego podanie będzie niezbędne do jej wgrania. Jeśli chodzi o wymogi, jakie będzie musiało spełnić wspomniane hasło, to wszystko sprowadza się jedynie do co najmniej ośmiu znaków. W przypadku, gdy hasło do konkretnego backupu zostanie zapomniane, to jego odtworzenie nie będzie możliwe – tutaj nie pomogą nawet pracownicy WhatsAppa. Ciężko powiedzieć, kiedy opisywana funkcja ostatecznie trafi do aplikacji, ale wiele wskazuje na to, że już niedługo. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy