ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix Fast Laughs

Netflix Fast Laughs – nowość w aplikacji, która przypomina TikToka

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Netflix Fast Laughs to nowa sekcja, która dostępna jest w aplikacji serwisu. Obecnie jedynie na wybranych rynkach i tylko w wersji na systemy iOS, ale niedługo ma pojawić się także wersja na Androida. Wygląda na to, że Netflix chce przyciągnąć do siebie nowych użytkowników, którzy nie mają czasu na to, by oglądać całe odcinki serialu, a zależy im tylko na… zabawnych fragmentach.

Netflix Fast Laughs

Czasem jest tak, że nie ma się za dużo czasu, by obejrzeć np. cały sezon serialu. Jasne, zdarza się i tak, ale Netflix chyba doszedł do wniosku, że można to rozwiązać inaczej. Wprowadzona właśnie sekcja Fast Laughs w aplikacji serwisu VOD to doskonale udowadnia. Mowa tutaj o rozwiązaniu, które zakłada publikacje śmiesznych fragmentów z seriali, które pojawiają się na Netflix, ale tylko ich fragmentów. Jeden żart i można przewijać do następnego. W zasadzie to nie trzeba nawet przewijać, bo filmy mają być puszczane jeden za drugim.

Taka sekcja w aplikacji ma być jednocześnie przypomnieniem najlepszych fragmentów z seriali, ale także czymś, co może zachęcić do wypróbowania czegoś, czego się jeszcze nie oglądało. Netflix ma zamiar dodawać do Fast Laughs nowe seriale czy stad-upy, by widzowie mieli co oglądać. Dostęp do sekcji pojawił się na pasku nawigacyjnym, który dostępny jest na dole aplikacji. Znaleźć go będzie można pomiędzy „Nadchodzącymi nowościami” oraz możliwością ściągania filmów i seriali. Trudno oceniać, kiedy taka funkcja pojawi się w Polsce i na urządzeniach z Androidem na pokładzie.

Zobacz też: Pojawił się zwiastun drugiego sezonu Lupin.

Z jednej strony to ciekawe rozwiązanie, bo faktycznie może pokazać użytkownikom kilka ciekawych nowości. Jednak z drugiej strony pozbawia to widzów elementów zaskoczenia, a szczególnie w serialach. Widać też, że Netflix chce sprawić, by jego użytkownicy jak najwięcej czasu spędzali w aplikacji. Takie krótkie filmy, mogą przypominać mechanizm znany z TikToka i sprawić, że faktycznie trudno będzie oderwać się od telefonu. Co sądzicie o Fast Laughs?

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy