ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei p50 dwa ekrany patent

Huawei P50 z dwoma ekranami? Firma ma podstawy na taki projekt

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Huawei pozostał jednym z ostatnich producentów smartfonów, który jeszcze nie przedstawił w tym roku żadnego flagowego modelu. Oczywiście o serii P50 od czasu do czasu możemy co nieco usłyszeć, ale sama firma milczy. Oczywiście profil wydawniczy Huawei jest nieco inny, bo nową generację urządzeń rozpoczął Mate 40 Pro. Niemniej rodzina P50 także jest istotna, więc co powiecie, gdyby pojawiły się dwa ekrany? Taki właśnie pomysł Huawei postanowił opatentować, a jeden z projektantów dodatkowo go zwizualizował. Tym sposobem poznajmy efekty tych prac.

Huawei P50 z dwoma ekranami mógłby wzbudzić zainteresowanie

Tak, Huawei również postanowił opatentować swój pomysł na wykorzystanie drugiego ekranu na plecach urządzeniach. Tak, podobnie jak w przypadku nieprzedstawionego jeszcze Xiaomi Mi 11 Ultra i zastrzeżonego pomysłu Oppo, tak samo Huawei stawia na mały ekran obok wyspy z aparatami. Siłą rzeczy powyższej wizji P50 jest bliżej do Xiaomi, gdyż jak zapewne dobrze pamiętacie Oppo wybrało wzór znany ze wspomnianego już Mate 40 Pro. Według patentu Huawei dodatkowy ekran miałby przedstawiać dodatkowe informacje pokroju godziny, daty, pogody, stanu akumulatora czy też po prostu powiadomień. Siłą rzeczy nie zabraknie także funkcji wizjera, aby robić lepsze zdjęcia selfie z głównego aparatu.

Zobacz też: Poznajcie Galaxy XCover 5 – Samsung nie odpuszcza tematu pancernych smartfonów.

Czy Huawei P50 z dwoma ekranami ma szansę powstać? W końcu patent to jedno, a urzeczywistnienie go to coś zupełnie innego. Dlatego z dystansem podchodziłbym do wieści, że właśnie taki będzie nowy flagowiec firmy. Przede wszystkim nie zgadza się on ze wcześniejszymi doniesieniami, które zaprzeczały obecności podwójnego aparatu selfie. Niemniej to świat plotek, więc zawsze powinniśmy być gotowi na niespodzianki.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy