Świąteczne statystyki sieciowe Orange

5 mld przesłanych GB i wzrost ruchu głosowego – 2020 rok w sieci Orange

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Jak wyglądał 2020 rok w sieci Orange? W grudniu pomarańczowy operator opublikował podsumowanie, z którego dowiedzieliśmy się, jakie działania podejmował miesiąc po miesiącu. W tym tygodniu Orange podzieliło się kolejnymi danymi dotyczącymi m.in. ruchu głosowego i liczby przesłanych przez użytkowników gigabajtów.

Tak wyglądał 2020 rok w Orange

2020 rok Orange

Pomarańczowy operator przedstawił garść interesujących statystyk. Pokazują one m.in., jak użytkownicy dostarczanych przez niego usług telekomunikacyjnych korzystali z sieci i połączeń głosowych.

  • W 2020 roku użytkownicy sieci Orange Polska przesłali 5 mld gigabajtów (to wzrost o połowę w porównaniu do 2019 roku)
  • Orange zaobserwowało 14% wzrost ruchu głosowego w sieci mobilnej, porównując 2020 rok do 2019
  • Ponad 30% rozmów odbyło się przez VoLTE

Dane Orange pokazują również, że zmienił się sposób, w jaki korzystamy z internetu. W ostatnim roku osoby korzystające z usług Orange przesyłały do sieci znacznie więcej danych, niż wcześniej – wzrosło znaczenie uploadu.

W ubiegłym roku powstał nowy wzorzec ruchu w sieciach, zorientowany bardziej na korzystanie z sieci w godzinach roboczych – podczas zdalnej pracy i lekcji online. Pracując i ucząc się w domu wysyłamy więcej, na znaczeniu nabrała więc prędkość wysyłania danych do sieci – mówi Piotr Jaworski, członek zarządu Orange Polska odpowiedzialny za sieć i technologie.

Czytaj także: Lubicie testować nowe funkcje w Chrome? Teraz Google sprawia, że to banalnie proste

Ruch w sieci Orange rośnie już od rana, w ciągu dnia jest stabilny, a wieczorem notuje kolejny wzrost, lecz mniejszy od tego porannego. Przed pandemią taki schemat funkcjonował w weekendy. Od połowy marca 2020 roku to jednak model typowy dla roboczych dni tygodnia.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy