Chrome z szybszym przetwarzaniem JavaSctipt

Lubicie testować nowe funkcje w Chrome? Teraz Google sprawia, że to banalnie proste

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Flagi w Google Chrome są poniekąd kultowe, bo pozwalają odkryć coś, czym wydawca nie chce jeszcze do końca chwalić się szerszemu gronu. Jednak bardziej zorientowani wiedzą o tym i w ramach swoich testów mogą sprawdzać nowe funkcje. Jednak pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że flagi w Chrome znikają na rzecz Labs. Dzisiaj już możemy zobaczyć, jak wyglądają Eksperymenty w Chrome Canary i w ten sposób szybko dotrzeć do nadchodzących nowości.

Nowe funkcje w Chrome prostsze do testowania – Google dodaje nowy przełącznik

Dlaczego Google od razu nie aktywuje wszystkich funkcji? Przede wszystkim dla optymalizacji. Nie każdy korzysta ze wszystkiego. Do tego nie wszystkie rozwiązania są już w pełni sprawne i gotowe do użytku na szerszą skalę. Stąd nazwa funkcji eksperymentalnych (w miejsce Labs) ma jak najbardziej sens. Od dzisiaj nowa ikona z rozwijanym menu jest dostępna w Chrome Canary (najmniej stabilne wydanie), ale lada moment ma pojawić się także w wersjach Dev i Beta.

Jedną z funkcji, która dzisiaj możemy aktywować w ramach nowego menu, jest wyszukiwarka wśród otwartych kart. Wcześniej w Chrome pojawiła się możliwość ich grupowania, ale to nadal może być zbyt mało, żeby się odnaleźć, więc… wyszukiwarka ma w tym pomóc.

Zobacz też: Amazon.pl już tu jest! Już możesz zamawiać.

W ten oto magiczny sposób flagi w Chrome przybrały nieco innego wizerunku. W gruncie rzeczy sprowadza się to niemalże do tego samego, ale w bardziej ergonomicznej formie. Teraz też Google będzie mogło nieco chętniej sugerować, co warto testować, aby szybciej pojawiło się w stabilnej wersji przeglądarki.

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy