Twitter to dla wielu osób dosyć hermetyczny portal społecznościowy. Jednak nie musi oznaczać to niczego złego. Przede wszystkim mówimy o bardzo prostej funkcjonalności, gdzie każda, nawet najmniejsza nowość może zostać odebrana w formie rewolucji. Na przykład edytowanie wysłanych już tweetów nie jest możliwe, ale co powiecie na możliwość ich cofania? Coś na zasadzie licznika, który da jeszcze szansę na zmianę swojej wypowiedzi. Brzmi prosto i skutecznie? W takim razie… zapłać za to. Twitter Premium jest coraz bliżej.

Twitter pozwoli Ci cofnąć wiadomość za drobną opłatą – tweety w formie premium

Gmail od dłuższego czasu pozwala cofnąć wiadomość, mimo że kliknęliśmy już wyślij. Na podobnej zasadzie ma właśnie działać Twitter, który według powyższego tweeta ma wyświetlać odwrócony pasek postępu z możliwością cofnięcia wiadomości. Nie gwarantuje to zauważenia literówki, a bardziej daje chwilę refleksji, czy rzeczywiście chcemy przekazać niezbyt pochlebną odpowiedź lub… potencjalne fake newsa. Sam portal społecznościowy potwierdził, że pracuje nad tą funkcją i faktycznie coś takiego ma trafić do użytkowników. Jednak nie do wszystkich, gdyż w drodze jest subskrypcja premium na Twitterze, której częścią ma być właśnie możliwość cofania tweetów.

Zobacz też: Netflix stawia na rozwój kobiet w branży filmowej.

Oczywiście nikt nie będzie kupował abonamentu Twitter Premium (nazwa nie jest potwierdzona) dla tej funkcji. Do tego ma pojawić się szereg innych dodatków typu super follow, gdzie najzwyczajniej w świecie będzie można zarabiać. Coś na wzór płatnych subskrypcji na Twitchu, ale w wydaniu bardziej… tekstowym. Jak Wam się to widzi? Naturalnie cennik i szczegóły abonamentów jeszcze nie są znane.

Źródło: Android Police, Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.