Pixel mierzenie tętna

Google Pixel zmierzy tętno i oddech – nowa funkcja kamery tuż za rogiem

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nowa aktualizacja Google Pixel pozwoli zmierzyć tętno i częstotliwość oddechów. Wszystko za sprawą kamery w smartfonie i rozwoju aplikacji Google Fit. Nowa aktualizacja, która przyniesie usprawnienia, ma pojawić się już na początku przyszłego tygodnia i być dostępna dla posiadaczy telefonów giganta. Co dokładnie będzie potrafiła kamera i jak ma działać taki pomiar?

Pixel zmierzy tętno wykorzystując kamerę

Pixel pomiar pulsu

Google rozwija swoją aplikację Google Fit, która służy do monitorowania aktywności fizycznej użytkowników. Teraz przyszła pora na rozwój samego Pixela, który doczeka się funkcji mierzenia tętna oraz częstotliwości oddechów, o ile korzysta się z ww. aplikacji. W obu przypadkach wykorzystana do tego będzie kamera w telefonie. Google jednak zaznacza, że taka funkcja nie daje idealnych odczytów i nie należy jej traktować jako wyznacznika. Mimo wszystko będzie w stanie pokazać ogólny stan zdrowia. Jak to będzie działało?

Jeżeli będziemy chcieli zmierzyć tętno, trzeba będzie przyłożyć palec do kamery w smartfonie na około 30 sekund. Najlepiej robić to w ciemnym pomieszczeniu oraz skorzystać z lampy błyskowej, by odczyty były lepsze. Google w ten sposób mierzy przepływ krwi oraz zmiany w kolorze skóry, by następnie korzystając ze swoich algorytmów podać nam tętno. To sposób, który wykorzystywali już także inni producenci.

Zobacz też: Za przejazd moskiewskim metrem zapłaci się skanem twarzy.

Pixel mierzenie oddechów

Google Pixel będzie mógł także mierzyć oddechy użytkownika, choć tutaj będzie to wymagało większego zaangażowania. Telefon trzeba będzie oprzeć o stabilną powierzchnię i skierować kamerę na siebie tak, by było widać twarz oraz górną część ciała. Google będzie w ten sposób monitorować ruchy klatki piersiowej oraz policzy liczbę oddechów na minutę. Użytkownicy nie powinni się obawiać, że nagrania z ich oddychaniem zostaną gdzieś przesłane, bo Google zapewnia, że tak się nie stanie. Jeżeli więc posiadacie Pixela, to wyczekujcie nowej aktualizacji Google Fit i sprawdźcie, jak działa rozwiązanie Google.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy