ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Diablo 2 Resurrected

Diablo 2: Resurrected pozwoli załadować save’a sprzed 20 lat

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Diablo 2 to klasyk, na którym wielu się wychowało. Gra jest do dziś uznawana za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli gatunku hack 'n’ slash, więc nic dziwnego, że jakiś czas temu Blizzard zapowiedział jej remaster. Po pierwszym zwiastunie większość fanów oryginału była wniebowzięta, a fakt, że gra pozwoli załadować save’a sprzed 20 lat powinien tylko spotęgować to uczucie. Gotowi na nostalgiczną podróż do świata Sanktuarium?

Diablo 2: Resurrected i zapisy z oryginału – Blizzard wie, co robi

Diablo 2 trafiło na rynek w 2000 roku. Nie da się ukryć, że od premiery tego niewątpliwego klasyka minęło już naprawdę sporo czasu, jednak wiele osób wciąż się w niego zagrywa. Jeszcze w 2021 roku do sprzedaży trafi Diablo 2: Resurrected, czyli zremasterowana wersja hitu sprzed lat. Pierwszy zwiastun produkcji wskazuje, że Blizzard mocno odświeżył oprawę graficzną, jednocześnie zachowując jej mroczną estetykę.

Zobacz także: OLED w Nintendo Switch Pro – nowe przecieki o konsoli Japończyków

Dziś dowiedzieliśmy się, że w Diablo 2: Resurrected będzie można wczytać zapis z oryginalnej wersji Diablo 2. To z kolei oznacza, że osoby wciąż posiadające save’y z Diablo 2, będą mogły rozpocząć przygodę w Diablo 2: Resurrected od momentu, w którym zakończyły zabawę lata temu. Warto wspomnieć, że remaster na komputerach będzie można uruchomić nawet w rozdzielczości 8K. Gra trafi na sklepowe półki w 2021 roku, choć na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie. Zagramy w nią na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxie One, Xboxie Series X, Xboxie Series S oraz Nintendo Switch.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy