Android M przynosi ponad 30 tysięcy zmian

Android

andorid-M

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przez część użytkowników Android M może być postrzegany jako dość małe wydanie. Pomimo tego, że Google nie zmieniło aż tak znacząco wyglądu samego systemu, to lista zmian prezentuje się nad wyraz okazale, Może się okazać, że Android 6.0 (lub 5.2) jest jednym z największych wydań w historii systemu  mobilnego Google.

 

Trudno zweryfikować ile dokładnie zmian wprowadzili deweloperzy pracujący nad Androidem M. Pełny kod źródłowy systemu zostanie zapewne opublikowany w momencie premiery, czyli za kilka miesięcy. Google upubliczniło jednak część źródeł, które zostały szybko przeanalizowane przez portal Android Police. Z raportu wynika, że pomiędzy Androidem 5.1.1_r4, a Androidem M Preview jest ponad 30 tysięcy commitów, czyli zmian wprowadzonych poprzez system kontroli treści. Największe zmiany dotknęły m.in. kompilator ART, który oficjalnie zastąpił Dalvika wraz z premierą Androida 5.0 Lollipop oraz frameworks/base odpowiedzialną za kluczowe komponenty systemu.

 

Wartym odnotowania jest fakt, że Google wprowadziło zmiany w repozytoriach urządzeń, które były uznawane za pewniaków do porzucenia wsparcia. Wśród nich jest m.in. Google Nexus 4 wyprodukowany przez LG oraz urządzenia Nexus 7 i 10.

Szczegółową listę zmian można odnaleźć pod tym adresem.

 

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x