ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Beam z wbudowanym projektorem HD

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Samsung-Galaxy-Beam-1
Samsung na kilka tygodni przed targami MWC zapowiedział, że w Barcelonie zabraknie modelu Galaxy S III. Jednak nie oznacza to, że ten producent nie będzie miał niczego interesującego do pokazania. Doskonałym przykładem może być Galaxy Beam.

Samsung Galaxy Beam jest smartfonem, który wykorzystuje Androida 2.3, jednak zdecydowanie bardziej interesujące jest to, że urządzenie posiada wbudowany projektor w jakości HD. Południowokoreański producent zapewnia, że projektor jest bardzo jasny (15 lumenów), a powierzchnia na której obraz będzie eksponowany może mieć nawet 15 metrów szerokości.
Samsung-Galaxy-Beam-2
Pozostałe elementy tego nietypowego urządzenia prezentują się już mniej imponująco. Ekran Galaxy Beama ma 4 cale i rozdzielczość 800 x 480 pikseli, natomiast procesor jest dwurdzeniową jednostką, taktowaną z częstotliwością 1 GHz. Wbudowana pamięć ma pojemność 8 GB, jednak istnieje możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Smartfon został również wyposażony w dwa aparaty – z tyłu obudowy 5 Mpx z flashem, natomiast w przypadku przedniego matryca ma 1.3 Mpx. Galaxy Beam będzie w stanie korzystać z transmisji danych w standardzie HSPA+. Samsung na potrzeby Beama stworzył również specjalne oprogramowanie, które pozwoli na projekcję wybranych multimediów.

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy