Qualcomm ogłosił właśnie Snapdragon Sound. Jest to pakiet technologii audio i rozwiązań programowych, które pozwolą producentom smartfonów i sprzętu audio dostarczyć bardziej zunifikowane i płynne wrażenia dźwiękowe w urządzeniach następnej generacji. Firma twierdzi, że produkty zbudowane z Snapdragon Sound będą oferować dźwięk o wysokiej jakości, ultra-niskie opóźnienia, ulepszone połączenia głosowe, szybką konfigurację i parowanie oraz lepszą żywotność baterii. Platforma Snapdragon Sound składa się z szerokiej gamy istniejących produktów i rozwiązań Qualcomma, w tym Snapdragona 8xx, Qualcomm FastConnect 6900, Qualcomm QCCX serii Bluetooth SoCs, Qualcomm ANC, aptX Adaptive, aptX Voice, Qualcomm Aqstic.

Snapdragon Sound

Tak właściwie, to Qualcomm powołuje się tu na wiele swoich produktów audio i łączności, które już są dostępne na rynku. Tym samym podkreśla ich współpracę między sobą i możliwości dźwiękowe, jakie zapewniają. Celem jest tutaj zapewnienie rozwiązania end-to-end ze wszystkimi wymaganymi komponentami sprzętowymi i oprogramowaniem w jednym pakiecie, który producenci mogą następnie po prostu włączyć do swoich produktów.

Skupiając się na całym pakiecie, a nie na każdym pojedynczym urządzeniu, możemy dostarczyć innowacje, które rozwiążą powszechne problemy konsumentów w całym łańcuchu audio. Qualcomm Technologies ma wyjątkową pozycję, aby zapewnić ogromną wartość dla klientów dzięki Snapdragon Sound. Nasze podejście na poziomie systemu łączy wiele platform z całego naszego portfolio mobilnego i audio. To pomaga nam w osiągnięciu wizji dostarczania wysokiej klasy dźwięku o jakości takiej samej, jak w przypadku łączności przewodowej. 

— Stwierdził James Chapman, wiceprezes i dyrektor generalny Voice, Music i Wearables, Qualcomm Technologies International, Ltd.

Zobacz też: Koniec VR z kartonu – Google zamyka projekt przynoszący wirtualną rzeczywistość dla kaźdego

Snapdragon Sound może dostarczyć 24-bitowy dźwięk przy częstotliwości próbkowania 96 Hz dla strumieniowego przesyłania muzyki. Jeśli odtwarzasz muzykę bezpośrednio z urządzenia, korzysta ono z Qualcomm Aqstic Hi-Fi DAC, który jest w stanie wyprowadzić do 32-bit/384 Hz audio. Natomiast podczas połączenia Bluetooth opóźnienia mają sięgać zaledwie 89 ms. Pierwszym producentem, który skorzysta z pakietu Snapdragon Sound będzie Xiaomi.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.