ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix wsparcie kobiet branża filmowa

Netflix będzie inwestował w rozwój kobiet w branży filmowej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Netflix poinformował, że 5 milionów dolarów z utworzonego przez firmę Funduszu na Rzecz Równości Twórczej, zostanie przekazanych na wsparcie kobiecych inicjatyw. To początek inicjatywy, która ma przynieść w branży filmowej spore zmiany. Co to oznacza dla widzów?

Netflix inwestuje w nowe pokolenie kobiet branży filmowej

Netflix przygotował specjalną kategorię w swoim serwisie, gdzie znajdziemy teraz filmy oraz seriale tworzone przez kobiety. Międzynarodowy Dzień Kobiet to jednak tylko wstęp do tego, co niedługo będzie pojawiało się na platformie. Ta bowiem inwestuje w to, by dać kobietom więcej możliwości w twórczym rozwoju. Chce jednocześnie pokazać, że niezależnie od tego, kto tworzy historię widzianą na ekranie, ta może być wyjątkowa, zajmująca i ciekawa. Coraz więcej kobiet staje po drugiej stronie kamery i zajmuje się branżą filmową i to właśnie je Netflix chce wspierać.

Pasjonatki i nonkonformistki – wyraziste i charyzmatyczne. Polskie kobiety – reżyserki, scenarzystki, operatorki i aktorki. Praca z nimi, zarówno z tymi doświadczonymi, jak i zdolnymi debiutantkami, za każdym razem nadaje polskim produkcjom nowego rytmu i tempa. Nie chcą robić „letniego” kina, a ich talent i pracowitość sprawia, że na pewno jeszcze nie raz będziemy wspólnie tworzyć kolejne lokalne treści w Netflix. Już wkrótce premiera nowego polskiego serialu „Sexify”, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć cudowną kobiecą obsadę. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich początek wspaniałej kariery. Polskie talenty coraz częściej dostrzegane są przez zagranicznych twórców – przykładem może być Joanna Kulig, która zagrała we francusko-amerykańskiej produkcji „The Eddy”. Kobiety z całego świata mają ogromną siłę i potencjał, a my w Netflix chcemy im dać przestrzeń do kreatywnego rozwoju.

Anna Nagler, która w Netflix odpowiada za lokalne seriale oryginalne w regionie CEE i Rosji.

Zobacz też: OLED w Nintendo Switch Pro?

Jak widać, na Netflix pojawią się nowe, polskie produkcje tworzone przez kobiety. Netflix chce także stworzyć warsztaty dla początkujących scenarzystek czy producentek. Może nas więc czekać sporo interesującego kina.

Źródło: Netflix informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy