Pozew antymonopolowy Parlera przeciwko Amazonowi dobiegł końca w dość niespodziewany sposób. Otóż… Parler wycofał pozew. Portal społecznościowy nie podał powodu swojej decyzji, jednak zastrzegł, że ma prawo ponownie pozwać Amazona w tej sprawie w przyszłości. Sam oskarżony również nie zabrał w tej sprawie głosu. Dlatego też nie wiadomo co jest przyczyną tego kroku, oraz czy Parler porzucił zamiary walki z usługodawcą.

Parler wycofuje pozew przeciwko Amazonowi

Parler logoParler wycofuje pozew przeciwko Amazonowi

Dla przypomnienia sprawy:  Amazon odciął Parlerowi dostęp do usług hostingowych 9 stycznia, kilka dni po zamieszkach na amerykańskim Kapitolu. Internetowy gigant twierdził, że Parler naruszył warunki świadczenia usług. Portal społecznościowy natomiast temu zaprzeczył i skupił się w swojej argumentacji na tym, że Amazon niszczy konkurencję Twittera i Facebooka łamiąc przy tym umowę hostingową. 

Zobacz też: Sklep otwiera pudełka z PS5 i sprzedaje jako nowe – oj, tak się nie robi

Warto tu podkreślić, że za sterami Parlera zaszły poważne zmiany. Dotychczasowy szef portalu odszedł z niego pod wpływem nacisków. Można jedynie spekulować, co będzie dalej. Być może serwisu nie stać jest na prowadzenie sprawy sądowej i jedynie się odgrażał z ponownym pozwem. Możliwe jednak, że woli przygotować się do sprawy jeszcze raz, na spokojnie i uderzyć w Amazona ze znacznie większą mocą. Nie należy także wykluczać, że obydwie strony doszły do pewnego porozumienia. W takim wypadku jednak zachowanie wrogiej postawy jest pozytywne zarówno dla wizerunku Parlera, jak i Amazona. To oczywiście wciąż jedynie spekulacje. Miejmy nadzieję, że z czasem sprawa się rozjaśni.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.