Google pokazuje światu smartfon Project Ara

Android

project-ara

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

O tym, że Google tworzy modularny smartfon, wiemy od dawna. Project Ara miał być futurystycznym telefonem z modułami procesora, baterii, aparatu fotograficznego i wieloma innymi. Użytkownicy w specjalnych kioskach mieli nabywać to, czego akurat potrzebują. Podczas tegorocznego Google I/O, zespół ATAP odpowiedzialny za ten projekt zaprezentował efekt swojej ciężkiej pracy.

 

Koncepcja Projektu Ara wydaje się genialna i futurystyczna zarazem. Użytkownicy dostają w swoje ręce bazę, tak zwaną ramkę, do której sami doczepiają poszczególne moduły zakupione w kioskach. Jeżeli ktoś jest fanem fotografii, może użyć dużego modułu zamiast przykładowo głośnika. Osoby wybierające się w długą podróż, zamiast aparatu mogą wybrać dwie lub nawet trzy baterie. W teorii jedna ramka starcza na wiele lat, gdyż moduły można wymieniać na nowocześniejsze modele. Wymiana modułów ma odbywać się „w locie” a smartfon nawet nie zostanie ponownie uruchomiony.

 

Widać to znakomicie na filmiku, gdzie Rafa Camargo z zespołu ATAP wczepia w ramkę moduł kamery. Wszystko działa bardzo płynnie, a Android użyty w smartfonie nie wyświetla ani jednego błędu. Camargo pod koniec prezentacji robi nawet zdjęcie wcześniej wczepionym aparatem.

 

 

Dotychczasowe rozważania na temat modularnego smartfona miały postać czysto teoretyczną. Zaprezentowanie światu działającego urządzenia to wielki krok w stronę premiery telefonu przyszłości. Z pewnością deweloperów czeka jeszcze wiele pracy, zanim produkt trafi na sklepowe półki, ale wygląda na to, że powinniśmy być dobrej myśli, że stanie się to już niedługo.

 

Źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x