ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google wycofuje Cardboard

Koniec VR z kartonu – Google zamyka projekt przynoszący wirtualną rzeczywistość dla kaźdego

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google właśnie wycofało ze swojego sklepu zestaw VR za 15 USD, czyli Google Cardboard. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi tu o zestaw wirtualnej rzeczywistości wykonany z kartonu. Jego zasada działania była prosta: należało go złożyć według linii zgięcia, natomiast w środku umieścić dodawane do zestawu soczewki, które odpowiadały za większą część ceny produktu. Skąd ta decyzja? Najprawdopodobniej Google osiągnęło już wymagany przez siebie cel.

Google wycofuje Cardboard

Google wycofuje Cardboard

Google Cardboard miało swoją premierę siedem lat temu. Zapewniało ono niezwykle tanie wejście we wspaniały świat wirtualnej rzeczywistości. Wystarczyło tylko specjalne oprogramowanie na smartfona i to niepozorne pudełko, aby zagłębić się w wirtualny świat. Sam gigant nie wydał zestawu w celach zarobkowych. Miał on raczej przekonać ludzi do tego, że VR ma olbrzymi potencjał. No cóż, trzeba otwarcie przyznać, że raczej nie do końca to wyszło. Mimo wielu lat na karku nowej fali VR to i tak przez większość technologia ta jest traktowana raczej jak coś egzotycznego. Z drugiej strony trzyma się ona znacznie lepiej niż moda na 3D. Ktoś w ogóle jeszcze pamięta smartfony i telewizory z ekranami obsługującymi obraz stereoskopowy? 

Zobacz też: Poważny błąd w Windowsie 10 może niszczyć dyski – nie odwlekaj aktualizacji!

Na rynku jest obecnie cała masa kartonowych, lub nawet plastikowych zestawów tego typu. Są one jednak traktowane obecnie jako tandeta, a nie skok w przyszłość tanim kosztem. Czy słusznie? To zależy. Na pewno jednak nie pobudzają już wyobraźni u mas. Mimo to przekonały one wiele osób do tego, że VR to świetne rozwiązanie. I właśnie o to w tym wszystkim chodziło. Google Cardboard wykonało już swoje zadanie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy