W 2023 roku odbędzie się tygodniowa wyprawa kosmiczna z przelotem wokół księżyca. Okazuje się, że statek SpaceX Starship zabierze na pokład… cywilów. Co więcej, nie poniosą oni w związku z tym żadnych kosztów. Rejestracja chętnych osób właśnie się rozpoczęła.

SpaceX Starship zabierze na pokład cywilów – oto szczegóły

W ramach projektu dearMoon w 2023 roku odbędzie się pierwszy komercyjny lot kosmiczny poza ziemską orbitą. W misji weźmie udział 8 chętnych cywilów, a podróż w całości sfinansuje japoński przedsiębiorca Yusaku Maezawa.

Wiem, że Maezawa szykuje miejsca na statku dla artystów i innych osób, bo chce, by było to coś, co rozpali wyobraźnię całego świata – oświadczył dyrektor techniczny SpaceX, Elon Musk. Tu dochodzimy do wymagań stawianych przed osobami, które mogą zgłaszać się do udziału w misji. Yusaku Maezawa poszukuje artystów, z tym że według niego wszyscy na swój sposób nimi są. W praktyce kandydaci muszą spełnić dwa warunki:

  • Pokazać swój potencjał, który może się rozwinąć dzięki uczestniczeniu w misji i zapewnić, że to doświadczenie przyniesie wartość światu poprzez stworzenie dzieł dla przyszłych pokoleń,
  • Udzielać wsparcia pozostałym członkom załogi.

W internecie trwa już wstępna rejestracja kandydatów. Zakończy się ona 14 marca o 15:59 czasu polskiego. Do 21 marca, 15:59 czasu polskiego potrwa wstępna selekcja, a następnie kandydaci otrzymają zadanie. Odbędą się też rozmowy online z chętnymi do udziału w misji. W maju 2021 roku będą miały miejsce rozmowy końcowe i badania medyczne.

Czytaj także: Google obiecuje – koniec ze śledzeniem użytkowników

Projekt dearMoon zakłada tygodniową podróż na Księżyc i z powrotem. Yusaku Maezawa w 2018 roku wykupił wszystkie miejsca w rakiecie Starship. Okazało się, że 45-letni japoński przedsiębiorca chce dać możliwość odbycia wyjątkowego lotu utalentowanym ludziom z całego świata.

źródło: dearMoon Project / PR Newswire

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.