ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Black Shark 4/4 Pro specyfikacja

Specyfikacja Black Shark 4 i 4 Pro nabiera kształtów – mają to, czego mobilny gracz potrzebuje

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seria Black Shark 4 to kolejna generacja gamingowych smartfonów od submarki Xiaomi. Podobnie jak w zeszłym roku, chiński producent zapowie dwa nowe telefony, czyli model podstawowy i Pro. Już jakiś czas temu wypłynęła informacja na temat zastosowanych w nich jednostek. Mowa tu o dwóch najnowszych flagowcach od Qualcomma: droższym i wydajniejszym Snapdragonie 888 i słabszym — chociaż wciąż potężnym — i znacznie tańszym Snapdragonie 870. O tym jednak dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. Teraz natomiast przyszedł czas na dalsze szczegóły w tej sprawie. 

Black Shark 4/4 Pro częściową specyfikacja

Black Shark 4/4 Pro specyfikacja

Informacje pochodzą od nieocenionego Digital Chat Station. Przy okazji zdradził on pewną ciekawostkę na temat nadchodzących smartfonów. Otóż wersja ze Snapdragonem 870 miała zadebiutować jako Black Shark 4 Lite, natomiast wersja ze Snapdragonem 888 miałaby wystartować jako Black Shark 4. To miałoby sens, ponieważ podstawowy model zawsze oferował najwydajniejszy procesor na rynku, a model Pro był lepszy pod innymi względami. Mimo to producent zdecydował się jednak zmienić nazwy obu telefonów, podbijając je o oczko wyżej. 

Zobacz też: Carbon 1 MK II – w przypadku tego smartfona nazwa naprawdę zobowiązuje

O ładowaniu z mocą 120 W dla obydwu urządzeń dowiedzieliśmy się już wcześniej. Teraz jednak warto podkreślić, że obydwa urządzenia dostaną baterię 4500 mAh. Z przecieków wynika także, że Black Shark 4 będzie miał 6,67-calowy ekran o rozdzielczości 1080p. Nie znamy rozmiaru ekranu i rozdzielczości standardowego modelu, ale można założyć, że producent nie zejdzie poniżej 1080p.

Źródło: Digital Chat Station

Sprawdź najnowsze wpisy