ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon ARMv9 dopiero w 2022 roku

Snapdragon 855 powraca – zagości w Samsungu z serii Galaxy A

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Galaxy A80 to dość niezwykły smartfon jak na ofertę Samsunga. Oferuje on obrotowy moduł fotograficzny, który zastępuje przedni aparat wtedy, kiedy jest to konieczne. Nie doczekał się on swojego następcy w zeszłym roku. Okazuje się jednak, że producent o nim nie zapomniał i pracuje nad Samsungiem Galaxy A82. Oznacza to, że Samsung pominął model Galaxy A81, co jest świetną decyzją. W końcu wypuszczenie przedstawiciela serii Galaxy AX1 w 2021 roku sprawiłoby tylko masę zamieszania w nazewnictwie.

Samsung Galaxy A82 ze Snapdragonem 855

Samsung Galaxy A82 ze Snapdragonem 855

Warto tu podkreślić, że temu smartfonowi bliżej jest jednak do roku 2019, niż do 2020. Wszystko z powodu zastosowanego w nim procesora, którym jest Snapdragon 855. Mowa więc o flagowym układzie Qualcomma z 2019 roku i to z pierwszej połowy. Mimo to nie można tu zarzucić Samsungowi stania w miejscu. Pamiętajmy, że Galaxy A80 dostał Snapdragona 730G. Jest to więc bardzo duży przeskok wydajnościowy i jeśli producent nie zechce za niego flagowej ceny, to taki krok jak najbardziej ma sens. Mimo że mówimy o flagowcu sprzed dwóch generacji, to S855 wciąż jest potężnym układem, który zostawia w tyle znaczną większość procesorów na rynku. 

Zobacz też: Xiaomi chwali się wyświetlaczem w Redmi Note 10 – flagowce mogą mu zazdrościć

Wynik Geekbench pokazuje, że Galaxy A82 będzie działał z systemem Android 11. Procesor natomiast będzie wspierany przez 6 GB pamięci operacyjnej. Smartfon dostanie także wsparcie dla łączności 5G, co biorąc pod uwagę zastosowaną jednostkę, nie jest takie oczywiste. Wszystko dlatego, że Snapdragon 855/855+ to jedyne układy Qualcomma ze wsparciem 5G, które nie dysponują wbudowanym modemem nowej generacji i jednocześnie mają zintegrowany modem LTE. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy