Galaxy A80 to dość niezwykły smartfon jak na ofertę Samsunga. Oferuje on obrotowy moduł fotograficzny, który zastępuje przedni aparat wtedy, kiedy jest to konieczne. Nie doczekał się on swojego następcy w zeszłym roku. Okazuje się jednak, że producent o nim nie zapomniał i pracuje nad Samsungiem Galaxy A82. Oznacza to, że Samsung pominął model Galaxy A81, co jest świetną decyzją. W końcu wypuszczenie przedstawiciela serii Galaxy AX1 w 2021 roku sprawiłoby tylko masę zamieszania w nazewnictwie.

Samsung Galaxy A82 ze Snapdragonem 855

Samsung Galaxy A82 ze Snapdragonem 855

Warto tu podkreślić, że temu smartfonowi bliżej jest jednak do roku 2019, niż do 2020. Wszystko z powodu zastosowanego w nim procesora, którym jest Snapdragon 855. Mowa więc o flagowym układzie Qualcomma z 2019 roku i to z pierwszej połowy. Mimo to nie można tu zarzucić Samsungowi stania w miejscu. Pamiętajmy, że Galaxy A80 dostał Snapdragona 730G. Jest to więc bardzo duży przeskok wydajnościowy i jeśli producent nie zechce za niego flagowej ceny, to taki krok jak najbardziej ma sens. Mimo że mówimy o flagowcu sprzed dwóch generacji, to S855 wciąż jest potężnym układem, który zostawia w tyle znaczną większość procesorów na rynku. 

Zobacz też: Xiaomi chwali się wyświetlaczem w Redmi Note 10 – flagowce mogą mu zazdrościć

Wynik Geekbench pokazuje, że Galaxy A82 będzie działał z systemem Android 11. Procesor natomiast będzie wspierany przez 6 GB pamięci operacyjnej. Smartfon dostanie także wsparcie dla łączności 5G, co biorąc pod uwagę zastosowaną jednostkę, nie jest takie oczywiste. Wszystko dlatego, że Snapdragon 855/855+ to jedyne układy Qualcomma ze wsparciem 5G, które nie dysponują wbudowanym modemem nowej generacji i jednocześnie mają zintegrowany modem LTE. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.