HTC One X
HTC One X jest jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów, które wkrótce mają zadebiutować na targach MWC. W oczekiwaniu na oficjalną prezentację ze strony HTC, otrzymaliśmy możliwość dokładniejszego zapoznania się ze specyfikacją tego urządzenia.

HTC One X ma być wyposażony w ekran Super LCD2 720p, który będzie pokryty warstwą Gorilla Glass. Procesor Nvidia Tegra 3, będzie taktowany z częstotliwością 1,5 GHz. Całkowita pojemność wbudowanej pamięci ma wynosić 32 GB, z czego dla użytkownika dostępne będzie ok. 26 GB. Producent, podobnie jak w Evo 3D, postawił na wykorzystanie 1 GB RAM-u. Pojemność baterii zastosowanej w tym urządzeniu ma wynosić 1800 mAh.

W kwestii łączności HTC zadbało o wyjście audio 3.5 mm, obsługę NFC, MHL, a także DLNA. Aparat zastosowany w One X ma 8 Mpx – warto jednak zwrócić uwagę na to, że w przypadku diody LED zastosowano rozwiązanie „Smart Flash”, które oferuje 5 różnych poziomów mocy doświetlania fotografowanego obiektu.

One X jest jednocześnie pierwszym urządzeniem, które zostało wyposażone w funkcję „Dual Shutter”, która pozwala na jednoczesne nagrywanie sekwencji wideo w jakości HD i robienie zdjęć. Dzięki zastosowaniu bardzo jasnego obiektywu (f2.0), możliwe będzie wykonywanie zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Poza tym, aparat ma pozwalać na szybkie wykonywanie ostrych zdjęć. Będzie to jednocześnie kolejny smartfon HTC z obsługą Beats Audio.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula