Automaty pocztowe dla Allegro znalazły swojego wykonawcę. Platforma ma zamiar do końca tego roku uruchomić aż 1500 urządzeń tego typu w całej Polsce. Wprawdzie nie jest to tyle, ile obecnie ma konkurencyjny InPost, ale od czegoś trzeba zacząć. Budowa automatów pocztowych ma przyśpieszyć proces realizacji zamówień, a tym samym przyciągnąć do platformy więcej klientów.

Automaty pocztowe dla Allegro

Kto dostarczy automaty pocztowe dla Allegro? Będzie do polska spółka Modern-Expo Group, która od ćwierć wieku zajmuje się produkcją wyposażenia dla branży sprzedaży detalicznej oraz oczywiście e-commerce. Automatów pocztowych, gdzie będzie można odbierać paczki z Allegro, ma być około 1500 sztuk, ale to dopiero początek. Zasilą one bazę miejsc, gdzie klienci platformy będą mogli szybko i bezproblemowo odebrać zamówione przesyłki.

Nasi klienci oczekują innowacyjnych i niezawodnych produktów. Już od 25 lat dostarczamy wyposażenie do największych sieci detalicznych na całym świecie. Współpraca z tak wymagającym partnerem jak Allegro stawia przed nami nowe możliwości. To również dowód na to, że oferowane przez nas produkty łączą wysoką jakość wykonania z wygodną i intuicyjną obsługą.

Prezes Zarządu i współwłaściciel Modern-Expo Group – Bogdan Łukasik.

Zobacz też: Gdzie lepiej robić zakupy – Amazon kontra Allegro.

Dbamy o to, aby klienci Allegro byli zadowoleni na każdym etapie zakupów. Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80% przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci ok 30.000 punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro. Nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do tych ekonomicznych metod dostawy, oraz w połączeniu usługami magazynowymi Allegro, które również planujemy uruchomić w tym roku, stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw. W pierwszej fazie projektu planujemy uruchomić 3000 zaawansowanych technologicznie automatów paczkowych, z czego 1500 zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku. Jesteśmy dumni w Allegro z tego, że na każdym etapie łańcucha wartości, wspieramy lokalne przedsiębiorstwa, dlatego też bardzo cieszymy się z wyboru polskiej firmy Modern-Expo na naszego dostawcę automatów paczkowych.

Grzegorz Czapski Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro.

Źródło: Allegro informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.