ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Epic Games kupuje Mediatonic - Fall Guys

Epic Games kupił studio Mediatonic, czyli twórców Fall Guys

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Epic Games to prawdziwy gigant, który większości osób kojarzy się z Fortnite i sklepem z grami, będącym poważnym konkurentem dla lubianego Steama. Firma ciągle się rozwija, co wiąże się z inwestycjami. A skoro o inwestycjach mowa, to Epic Games zdecydował się na zakup Mediatonic – studia odpowiedzialnego za całkiem popularną grę Fall Guys.

Epic Games kupił Mediatonic – twórcy Fall Guys znaleźli nowy dom

Epic Games kupuje Mediatonic

Właśnie wyszło na jaw, że Epic Games kupił Mediatonic, czyli studio odpowiedzialne za Fall Guys. Niestety nie poznaliśmy kwoty, jaką firma musiała wyłożyć na stół, choć z pewnością nie były to małe pieniądze. Zgodnie z sekcją pytań i odpowiedzi związanych z przejęciem, Fall Guys wciąż pozostanie dostępne na platformie Steam, choć z czasem trafi również do Epic Games Store. Epic i Mediatonic jak na razie nie mają planów co do udostępnienia Fall Guys za darmo.

Zobacz także: Sklep otwiera pudełka z PS5 i sprzedaje jako nowe – oj, tak się nie robi

Co ciekawe, Fall Guys zostało stworzone przy wykorzystaniu konkurencyjnego dla Unreal Engine silnika Unity. Mimo tego obie firmy planują wzbogacić Fall Guys o funkcje znane z Fortnite, takie jak m.in. cross-play, czyli wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej. Niemniej jednak wygląda na to, że przynajmniej jeszcze przez jakiś czas Fall Guys pozostanie w takiej formie, jak obecnie. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał dalszy rozwój gry jeśli chodzi o zawartość w niej dostępną, choć przejęcie Mediatonic przez Epic Games raczej nie poprowadzi do drastycznej zmiany wizji twórców.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy