Już 19 marca może ruszyć Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji. To inicjatywa rządu Portugalii, ale dołączyć do niej mogą również polskie firmy. Przedsiębiorstwa, które zaangażują się w przedsięwzięcie, będą musiały być aktywnymi uczestnikami zielonej transformacji.

Powstaje Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji

Cel koalicji to wypracowanie odpowiednich reakcji europejskich firm na współczesne wyzwania ekologiczne. Chodzi o takie problemy, jak zmiany klimatu, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, zanieczyszczenie środowiska, jak również o utratę różnorodności biologicznej. Przedsiębiorstwa, które dołączą do koalicji, będą uczestniczyły w zielonej transformacji poprzez:

  • Implementację ekologicznych rozwiązań cyfrowych o znacznej efektywności energetycznej i materiałowej;
  • branie udziału w opracowaniu wiarygodnych i porównywalnych metodologii oceny wpływu ekologicznych rozwiązań cyfrowych na środowisko i klimat, szczególnie w takich sektorach, jak energia, transport, produkcja, rolnictwo i budownictwo;
  • udział w dialogu międzysektorowym mającym na celu opracowanie ekologicznych rozwiązań cyfrowych w różnych dziedzinach, a także zachęcanie pracowników, by ci podnosili swoje kompetencje cyfrowe.

Deklaracja dotycząca inicjatywy może zostać podpisana przez przedstawicieli wybranych firm już 19 marca podczas Digital Day. To konferencja organizowana przez Komisję Europejską.

Czytaj także: Poważny błąd w Windowsie 10 może niszczyć dyski – nie odwlekaj aktualizacji!

Firmy, które chcą przystąpić do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji, mogą wysyłać zgłoszenia na adres [email protected] Czas na to jest do 9 marca.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.