Steam Remote Play Together

Steam Remote Play Together, czyli lokalna kooperacja z ludźmi z całego świata

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Tytuły wieloosobowe dają masę frajdy, zwłaszcza te z rozgrywką lokalną. Niestety, ale ograniczenia związane z COVID-19 sprawiły, że trudniej jest zebrać ekipę do partyjki w, chociażby Overcooked. Warto tu również dodać, że niektórzy znajomi mogą nawet nie mieszkać w tym samym mieście, kraju czy kontynencie. Owszem, wiele gier umożliwia wspólną zabawę przez sieć. Wymagają one jednak jednego egzemplarza gry na każdego gracza. Na szczęście to się zmieni. Valve stworzyło funkcję Steam Remote Play Together. Ta pozwoli się cieszyć wspólną rozgrywką na jednym komputerze ludziom z całego świata. 

Steam Remote Play Together

Steam Remote Play Together

Steam Remote Play Together opiera się, oczywiście, na Steam Remote Play, który pozwala grać w gry Steam zainstalowane na jednym komputerze na każdym innym komputerze zalogowanym do rzeczonego konta Steam. To pozwala graczom na posiadanie jednego, mocnego komputera w domu i rozgrywkę z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, laptopa czy nawet telewizora. Remote Play Together rozszerza ją, aby umożliwić rozgrywkę wieloosobową przez Internet zamiast sieci lokalnej. Biorąc pod uwagę, jak to działa, można by przypuszczać, że wymaga to od wszystkich graczy posiadania kont Steam, aby korzystać z tej funkcji. Podczas gdy jest to generalnie prawda, Valve łagodzi ten wymóg, ale tylko w jednym bardzo specyficznym przypadku.

Zobacz też: Nowa etykieta energetyczna – koniec z A+++ i nagle twoja pralka to tylko C

Nowa funkcja Invite Anyone beta w Steams Remote Play Together pozwala zaprosić jednego gracza do gry poprzez link, który generujesz w nakładce Steam dla gry. Jednak tylko jeden gracz może zostać zaproszony w ten sposób, a wszyscy inni dodatkowi gracze muszą zostać zaproszeni przez listę znajomych. Niezależnie od tego, która metoda zostanie użyta do dołączenia, będą oni mogli w pełni korzystać z zalet Remote Play Together, włączając w to dzielenie się kontrolerami z innymi w grupie. Choć nie wymaga to posiadania konta Steam, link zapraszający będzie kierował graczy przynajmniej do zainstalowania aplikacji Steam Link. Oznacza to, że tylko platformy posiadające tę aplikację obsługują funkcję Invite Anyone, czyli Windows, iOS, Android oraz Raspberry Pi.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy