W wielu komentarzach dotyczących pojawiających się na rynku smartfonów można dostrzec niezadowolenie wynikające z zastosowania przez producenta zbyt dużej ramki okalającej ekran urządzenia. Do tej pory, klientom nie było dane zobaczenie urządzenia, w którym ramka stanowiłaby rolę marginalną – aż do momentu pojawienia się plotek i grafik Samsunga Galaxy B.

Koreański producent postanowił wyjść naprzeciwko oczekiwaniom klienta i stworzyć smartfon, praktycznie bez zbędnego miejsca przy wyświetlaczu. Samsung od zawsze cechował się dobrym wyczuciem między wielkością ekranu, a szerokością wolnej przestrzeni wokół niego, a po premierze Androida w wersji Ice Cream Sandwich fizyczne klawisze stały się zbędne, co umożliwiło producentowi pozbycie się przycisków zajmujących tylko miejsce na obudowie telefonu. Zresztą, zapewne wielu z Was podczas korzystania z funkcji smartfonu przypadkowo wyszło do ekranu głównego za sprawą dotykowych (i nie tylko) guzików umieszczonych pod ekranem.

Jeśli plotki o Galaxy B okażą się prawdą, telefon może zostać zaprezentowany podczas Mobile World Congress w Barcelonie i wtedy na własnej skórze przekonamy się, czy prawie całkowite pozbycie się ramki było dobrym ruchem. 
źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz