Qualcomm jakiś czas temu utracił dominującą pozycję na rynku mobilnych procesorów. Obecnie prym na tym polu wiedzie MediaTek. Dla Amerykanów był to impuls do działania. Oczywiście tworzenie nowych, wydajnych procesorów jest tu kluczem do sukcesu. Jednak nie tylko to się liczy. Jakiś czas temu firma ogłosiła istotne partnerstwo w sprawie zaawansowanej technologii haptycznej dla smartfonów z Androidem wyposażonych w jej własne układy. Teraz natomiast otworzyła ona oficjalną społeczność skupioną wokół swoich produktów, która nosi nazwę Snapdragon Insiders.

Snapdragon Insiders

Qualcomm twierdzi, że Snapdragon Insiders jest dla tych, którzy używają urządzeń mobilnych ze Snapdragonem i którzy są podekscytowani każdym przełomem technicznym, kolejnym urządzeniem i nowym skokiem w doświadczeniach mobilnych. To ma być ukłon w stronę fanów i pokazanie im, że Qualcommowi bardzo na nich zależy. Ci, którzy dołączą do programu Snapdragon Insiders, otrzymają dostęp do wielu informacji, w tym zakulisowych jako pierwsi, specjalne zaproszenia, a nawet prezenty. Zyskają nawet możliwość interakcji z twórcami układów i specjalistami Qualcomma. Producent chipsetów będzie również dzielić się informacjami i interaktywnymi treściami na tematy takie jak gry mobilne, fotografia, fitness i audio.

Zobacz też: Honor ma wejść na rynek składanych smartfonów – na tym jednak nie poprzestanie

Dołączenie do tej społeczności jest banalnie proste. Wystarczy jedynie odwiedzić stronę Snapdragon Insider i zapisać się do newslettera, a także śledzić utworzone konta w mediach społecznościowych. Te znajdują się na Instagramie, YouTube i Twitterze. Jak widać, Snapdragon ma naprawdę ciekawy plan na zwiększenie swojej popularności. Natomiast kubeł zimnej wody wylany na nich przez Tajwańczyków zdaje się wychodzić nam, czyli konsumentom, na dobre.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.