ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android M pozwala na zmianę motywu graficznego i segregowanie kafelków

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
anhdorid-l-quick-settings

Po miesiącach oczekiwania, Android M stał się faktem. Oprócz bardzo wielu nowości, o których pisaliśmy wczoraj, zespół deweloperów Google skupił się także na zmianach kosmetycznych. Zwłaszcza jedna z nich powinna ucieszyć użytkowników. W szczególności tych, którzy posiadają urządzenia z wyświetlaczem Super AMOLED.

Od czasów pierwszego wydania Androida, aż do Androida 4.4 KitKat, menu ustawień było czarne. Wraz z Androidem 5.0, deweloperzy postanowili zmienić kolorystykę na jasną. Nie spodobało się to części użytkowników, którzy narzekali na słabe przystosowanie Lizaka do ekranów AMOLED i nadmierne zużycie baterii. Przypomnijmy, że w ekrany AMOLED wyposażone są flagowe modele telefonów Samsung lub Motorola.

15 - 1

Jeden z użytkowników wydań deweloperskich, Derek Ross, potwierdził na swoim Google+, że w opcjach programistycznych jest możliwość zmiany domyślnego motywu graficznego. Do tej pory ciemne menu na Androidzie 5.0 Lollipop było dostępne tylko i wyłącznie dla użytkowników custom ROM-ów.

Zmiana motywu nie jest jedyną nowością, którą ujrzymy w Androidzie M. Kolejną jest możliwość zmiany kolejności kafelków szybkich ustawień, które są dostępne po ściągnięciu paska nawigacyjnego. Aż prosi się, aby kalifornijski gigant dodał możliwość ustawiania większej liczby kafelków, co ma na przykład miejsce w oprogramowaniu CyanogenMod.

Źródło: Google+

Sprawdź najnowsze wpisy