ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost ładowarki samochody elektryczne

Ładowarki do samochodów elektrycznych przy paczkomatach – InPost z kolejną inicjatywą

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Pojawią się ładowarki do samochodów elektrycznych przy paczkomatach od InPost. To inicjatywa firmy, która ma pomóc w ograniczeniu zanieczyszczania powietrza, a pierwsze tego typu paczkomaty pojawią się w Łodzi. Jednak to dopiero początek, bo tego typu rozwiązań ma być znacznie więcej w całej Polsce.

Ładowarki do samochodów elektrycznych przy paczkomatach

InPost ładowarki samochody elektryczne

Projekt InPostu nazywa się Green City i wystartuje w Łodzi, ale ma to być dopiero początek. InPost zyskuje coraz większą popularność, a co za tym idzie, ciąży też na nim coraz większa odpowiedzialność. Paczkomaty mają być o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem, niż tradycyjne dostarczanie przesyłek kurierskich. W związku z tym, przy wybranych paczkomatach InPostu pojawią się ładowarki do samochodów elektrycznych. InPost chce też zwiększać flotę pojazdów elektrycznych, by przejść z czasem na zeroemisyjność.

Teraz idziemy krok dalej – w ramach naszego programu wspomagamy także realizację idei ‘smart city’, czyli mobilnego dostępu do szeregu usług miejskich oraz budowę sieci ładowarek elektrycznych umiejscowionych przy Paczkomatach. Łódź to pierwsze miasto z naszą nową ofertą, ale co ważne – każde miasto lub gmina w Polsce może przystąpić do naszego zielonego paktu i otrzymać pakiet eko razem z ustalonym terminem wymiany floty samochodów kurierskich obsługujących miasto na samochody elektryczne. Także polskie miasta rozumieją problem związany z zanieczyszczeniami środowiska – zainteresowanie projektem przeszło nasze oczekiwania, więc wkrótce planujemy kolejne wdrożenia. Dotychczas żadna firma kurierska na świecie nie zaproponowała podobnego rozwiązania. Środowisko to nasza wspólna odpowiedzialność – my zaczynamy od siebie.

Rafał Brzoska prezes InPost

Zobacz też: Nowe naklejki na sprzętach elektrycznych – nie ma już klasy A+++.

Według wyliczeń InPostu, gdyby całkowicie zrezygnować z tradycyjnych dostaw kurierskich i zastąpić je paczkomatami, można by zredukować emisję CO2 o nawet 75 procent. Teraz tylko czekać na kolejne miasta, które przyłączą się do inicjatywy Green City.

Źródło: Wiadomości Handlowe / InPost

Sprawdź najnowsze wpisy