Samsung AI Control

Samsung AI Control, czyli Sztuczna Inteligencja pomagająca w… praniu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jakiś czas temu Samsung zaprezentował AI Control. Serię urządzeń, które wykorzystują algorytmy Sztucznej Inteligencji do pomocy przy codziennych zadaniach w domu. Wśród produktów tego typu znalazły się także pralki oraz suszarki, co sprawia, że nasz dom faktycznie może stać się coraz bardziej inteligentny. I to chyba przyszłość, od której trudno będzie się już odciąć.

Samsung AI Control

Samsung AI Control

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że coraz więcej urządzeń w naszych domach może być Smart. Telewizory to już poniekąd standard, bez którego trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom. Nawet jeżeli nie posiadamy takiego odbiornika, to zawsze można za niewielkie pieniądze kupić odpowiedniego sticka i mamy dostęp do Smart funkcji. Trochę inaczej wygląda to w przypadku urządzeń innego kalibru, jak lodówki, zmywarki czy pralki. Tutaj już trzeba dokonać świadomego zakupu, od którego później nie ma już odwrotu. Samsung wprowadził do swojej oferty już urządzenia, które sprawią, że nawet nasze pranie będzie Smart. Tak w uproszczeniu.

Samsung AI Control, to jak sama nazwa wskazuje, sprzęty, które w dużej mierze korzystają z algorytmów uczenia maszynowego, by wspomagać samego użytkownika. Tak więc pralki potrafią zapamiętać najczęściej wybierane programy i następnie rekomendować je automatycznie. Dzięki temu, nie trzeba za każdym razem ustawiać prania od samego początku. Jeżeli korzysta się dodatkowo z kompatybilnej suszarki, te urządzenia mogą się ze sobą komunikować, korzystając z AI Control. Suszarka wie, z którego programu prania korzystaliśmy i  dopasowuje właściwy program suszenia. Panel AI Samsunga jest też połączony z aplikacją SmartThings, czyli można programować włączanie i wyłączanie urządzenia zdalnie.

Zobacz też: Nowe etykiety elektryczne – znikają oznaczenia A+++ i pojawiają się nowe piktogramy.

AI bardzo szybko zaadaptowało się w naszych domach i sprzętach, z których korzystamy. Niedługo dojdziemy do sytuacji, gdzie nie trzeba będzie już nic robić, bo Sztuczna Inteligencja będzie robiła wszystko za nas.

Źródło: Samsung informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy