Wysuwany telewizor LG

Wysuwany ekran i otwór na zegar – właśnie takich telewizorów potrzebujemy według LG

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

LG ma kolejny pomysł na ukrycie telewizora w domu. Tym razem nie jest to jednak zwijany ekran OLED, a coś bardziej… sztywnego. Mowa tu o wysuwanym wyświetlaczu schowanym w podstawce. Co jednak najbardziej intrygujące, sama podstawka również ma otwór, przez który widać fragment ekranu telewizora. Ten ma służyć do wyświetlania godziny i powiadomień, a także innych, zdefiniowanych informacji. 

Wysuwany telewizor LG

Wysuwany telewizor LG

Wniosek patentowy został złożony w Państwowym Urzędzie Własności Intelektualnej w Chinach 1 września 2020 roku i został zatwierdzony 26 lutego 2021 roku. Konstrukcja telewizora ma dać zbliżony efekt co rozwijany telewizor przy zachowaniu klasycznego panelu. Telewizor składa się z dwóch części: hosta telewizyjnego i podstawy. Serwis LetsGoDigital w typowy dla siebie sposób opublikował zestaw renderów przedstawiających chowany telewizor. Sądząc po szkicach patentowych i renderach LetsGoDigital, telewizor przyjmuje chowaną konstrukcję, dzięki której rozmiar podstawy jest podobny do rozmiaru telewizora. Co ciekawe, poziom wysunięcia ekranu może być regulowany. 

Zobacz też: Dwukrotnie zepsuł telewizor za ponad 10 tysięcy zł, bo… zbyt długo oglądał TVP Info

Biorąc pod uwagę, że LG ma już o wiele bardziej zaawansowane metody ukrywania ekranu, to może być rozwiązaniem budżetowym. Tak, aby każdy mógł sobie pozwolić na schowanie wyświetlacza w salonie. To jednak jedynie spekulacje, ponieważ wciąż nie znamy żadnych szczegółów na temat urządzenia, ani jego ceny. Ciekawe jest również to, czy wyświetlacz będzie ciągle aktywny. A jeśli tak i LG zdecyduje się na panel OLED, to czy będzie on się zabezpieczał przed uszkodzeniem spowodowanym ciągłą pracą i dość statycznym obrazem.

Źródło: LetsGoDigital

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy