ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) - specyfikacja

Lenovo Tab M8 trzeciej generacji przyłapany w sieci – prosty tablet dla oszczędnych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Minęło półtora roku, odkąd Lenovo zapowiedziało ostatnie wersje Tab M7, oraz M8. Następcy tychże są już dawno spóźnieni. I pewnie byliby znacznie bardziej, gdyby nie nagłe ożywienie rynku tabletów spowodowane pracą i nauką zdalną. Na liście konsoli Google Play pojawiła się właśnie specyfikacja Lenovo Tab M8 2021. Biorąc pod uwagę, że specyfikacje w zestawieniu Google zwykle pokrywają się z faktycznymi, to mamy tu do czynienia bardzo wiarygodny obraz specyfikacji tego tabletu — no może poza procesorem.

Lenovo Tab M8 (3rd Gen) – specyfikacja

Lenovo Tab M8 (3rd Gen) - specyfikacja

Jeśli chodzi o model tabletu, to jest on oznaczony jako TB-8506F. Natomiast dalsza nazwa figutuje jako Lenovo Tab M8 (3rd Gen). Jeśli chodzi o wykorzystany procesor, to ma się tam znaleźć układ MediaTek MT8768A. Z kolei Geekbench wskazuje model MediaTek MT8768WT. Żaden z nich jednak nie figuruje w bazie procesorów MediaTeka. Znalazłem tam jednak układ MT8768T, który jest dedykowany tabletom. Najprawdopodobniej mowa więc o jakimś z jego wariantów. W tym budżetowym tablecie znajdziemy więc osiem rdzeni Cortex-A53, czyli dość leciwą już generację energooszczędnych układów ARM. 

Zobacz też: [Recenzja] Natec Octopus – zestaw klawiatura + mysz z myślą o wielu odbiorcach

Jeśli chodzi o rozdzielczość wyświetlacza, to ta ma wynosić 800×1280 pikseli, czyli coś, co można określić jako HD+, jednak dodatkowe piksele pojawią się w innej osi, niż ma to miejsce w smartfonach. Nie wiadomo, jakie ma on oferować wymiary, jednak przynależność do serii M8 sugeruje tu 8-calowy panel. Kolejne doniesienia wskazują na 3 GB RAM, jednak mowa jest także o wariancie 4 GB. Obecnie jest to rozsądne minimum do swobodnego korzystania z systemu. Lenovo Tab M8 (3rd Gen) zapowiada się więc na tani, ale przy okazji funkcjonalny tablet do podstawowych zastosowań. Wciąż to jednak tylko przypuszczenia, ponieważ nie poznaliśmy jeszcze pojemności jego baterii, ani ceny.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy