Żeby przyciągnąć pracownika do firmy z branży IT, stabilna posada gwarantowana przez pracodawcę to za mało – uważa Michał Karczewski z firmy Match-Trade Technologies. Jego zdanie nie jest odosobnione – różnego rodzaju raporty, o których często piszemy także na naszym portalu, pokazują, że sytuacja np. programistów do złych absolutnie nie należy.

Stabilna posada w IT to dla pracownika za mało – dlaczego?

Im większe zapotrzebowanie na osoby z danymi kwalifikacjami i mniejsza liczba takich ludzi na rynku, tym więcej mogą one oczekiwać, szukając pracy. Sytuacja jest dokładnie odwrotna, gdy szukamy pracy w branży, w której jest przesyt pracowników i nie potrzeba ludzi z wysokimi kwalifikacjami. W branży IT i sektorze Fintech mamy do czynienia raczej z tym pierwszym przypadkiem.

Obecnie pracownicy IT mogą przebierać w ciekawych ofertach – twierdzi Michał Karczewski, Chief Operating Officer w Match-Trade Technologies w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Firma, którą reprezentuje, zajmuje się tworzeniem zaawansowanych technologii na potrzeby rynków Forex i kryptowalut. Duży przyrost klientów spowodował, że musieliśmy znacznie zwiększyć nasze zasoby ludzkie. Od kilku miesięcy praktycznie non stop prowadzimy rekrutacje – mówi Michał Karczewski.

Czytaj także: Facebook Bars – powstaje aplikacja, która zrobi z Ciebie króla raperów

Co więc robią pracodawcy z branży IT, żeby zachęcić potencjalnych pracowników do zainteresowania się ich ofertą? Michał Karczewski wskazuje choćby na przykładanie uwagi do idei work-life balance oraz do atmosfery w pracy. Firmy starają się też dać pracownikom możliwość zaangażowania się w akcje społeczne i charytatywne. Same atrakcyjne warunki zatrudnienia nie wystarczą, by pozyskać najlepszych specjalistów.

źródło: PAP MediaRoom

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.