Wiele mówi się dzisiaj, że koncerny motoryzacyjne muszą się przebranżawiać w gigantów technologicznych. Dzisiaj samochody to komputery na kółkach i elektromobilność będzie wyłącznie jej zwieńczeniem. Tym sposobem nie dziwi fakt, że coraz więcej firm interesuje się tworzeniem samochodów, mimo że w ogóle nie kojarzyliśmy ich z motoryzacją. Niedawno było głośno o próbach Apple z Hyundaiem i Kią, a teraz przyszedł czas na Huawei. Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych informacji.

Nie tylko Apple myśli o motoryzacji – Huawei może pokazać swój elektryczny samochód jeszcze w tym roku

huawei 5g samochody

Prezes Huawei, Richard Yu, podobno zapowiedział już przemianę firmy, która część swojej mocy przerobowej przerzuci z działu smartfonów na rzecz… elektrycznych pojazdów. O ile oficjalnie firma zaprzecza, że chce zostać producentem samochodów, tak potwierdza, że trwają prace nad urozmaicaniem oprogramowania, które możemy znaleźć w autach. Niemalże rok temu Huawei rozpoczął współpracę z koncernami motoryzacyjnymi, aby stworzyć odpowiedni system 5G do samochodów. Mimo wszystko wróćmy do plotek, bo firma ma rozmawiać z Changan Automobile, BAIC Group i innymi korporacjami, które miałyby pomóc w stworzeniu całego samochodu. Wisienką na torcie ma być informacja, że Huawei może być gotowe jeszcze w tym roku, aby pokazać swoje elektryczne auto.

Zobacz też: Basic TV, czyli Google TV pozwala pozbyć się funkcji smart telewizora.

O ile wcześniej Samsung we współpracy z Renault już zaistniał na rynku motoryzacyjnym, tak elektromobilność niejako resetuje podejście firm technologicznych do tego świata. Jak sądzicie, czy za kilka lat to właśnie giganci pokroju Apple, Samsunga, Xiaomi i właśnie Huawei będą rządzić i dzielić wśród samochodów elektrycznych?

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.