Google
Informacje na temat tabletu Google pojawiały się już wielokrotnie i do tej pory nie uzyskały żadnego potwierdzenia. Tym razem, Richard Shim z DisplaySearch poinformował, że premiera tabletu Google może mieć miejsce już w kwietniu.

Do tej pory spekulowano, że jeżeli Google zdecyduje się na stworzenie swojego tabletu, to będzie on wyposażony w 10-calowy ekran. Okazuje się, że według Richarda Shima, koncern z Mountain View postawi na mniejszy, bo 7-calowy wyświetlacz, którego rozdzielczość miałaby wynosić 1280 x 800 pikseli.

Dość oczywiste jest to, że systemem operacyjnym miałby być Android 4.0 ICS. Istotnym atutem takiego urządzenia byłoby więc to, że podobnie jak w przypadku Galaxy Nexusa, interfejs tabletu byłby pozbawiony jakichkolwiek modyfikacji interfejsu pod postacią niestandardowych nakładek.

Wstępnie Google planuje wyprodukowanie od 1.5 do 2 milionów sztuk swojego tabletu, jednak nie wiadomo, jaka byłaby jego cena. W styczniu tego roku, serwis DigiTimes powołując się na swoje źródła, wspominał o podobnym urządzeniu, którego cena miałaby wynosić ok. 199 dolarów, co w efekcie oznaczałoby, że tablet byłby bezpośrednim konkurentem Kindle Fire.

źródło: CNET / Slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula