Laserowy projektor w smartfonie Lenovo. Rewolucyjny Smart Cast

Kamil Lewicki Newsy 2015-05-28

lenovo-smart-cast-f

Tech World w Pekinie obrodził w parę innowacyjnych rozwiązań ze stajni Lenovo. Jednym z nich jest przez wielu oczekiwana możliwość używania własnego smartfona jako projektora. Na razie to tylko koncepcja, lecz mimo to bardzo obiecująca.

 
Smart Cast ogłoszony przez szefa technicznego Lenovo, Petera Hortensiusa to pierwszy na świecie smartfon wyposażony w najmniejszy na świecie projektor. Zastosowanie wyjątkowego obrotowego układu pozwala na odtwarzanie filmów, seriali telewizyjnych czy grania w gry lub po prostu wyświetlenia sobie klawiatury np. na biurku. Autorskie oprogramowanie rozpoznawania gestów od Lenovo wykorzystywane jest do interpretacji naszych ruchów takich jak klikanie, ślizganie palcem czy „multi-touch”. Potrzebne nam będzie tylko wolne miejsce pod ręką.

 

 

Pewnie nie wszyscy pamiętamy, że Samsung zrobił już coś podobnego w Galaxy Beam. Jednak od tamtego czasu cisza. Innowacyjna technologia Lenovo wygląda niezwykle interesująco. Możliwość uczynienia każdej powierzchni naszym ekranem to świetna opcja dla tych, którzy chcą pokazać coś większej grupie. Zdjęcia z wakacji czy zabawny filmik? Teraz już nie trzeba tłoczyć się i szukać wzrokiem ekranu w rękach. Wystarczy mieć Smart Cast.

 

A Wy, co sądzicie o takiej koncepcji Lenovo? Jesteście zainteresowani posiadaniem mini-projektora w swoim telefonie?

 

źródło: Android Central


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x