Google-Logo

 

Google angażuje się w bardzo wiele projektów. Produkowanie systemów operacyjnych lub budowa dronów do dostarczania Internetu w miejscach najtrudniej dostępnych to tylko część arsenału kalifornijskiej firmy. Amerykanie ogłosili, że planują przeznaczyć 20 milionów dolarów na rzecz rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. Wspomniana kwota ma stanowić grant dla naukowców, którzy przedstawią ciekawe pomysły, które pomogą osobom z przeróżnymi chorobami.

 

Technika znacząco pomaga przyspieszać niektóre rzeczy, gdy jednak mówimy o edukacji, to jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Smartfony codziennie ułatwiają komunikację i, w teorii, pomagają nam dbać o nasze ciała. Na świecie jest jednak miliard osób z zaburzeniami psychicznymi i fizycznymi, które dotykają ich codzienne życie, uniemożliwiają robienie czegoś, co kochają lub znacząco to utrudniają”. To wpis Google z portalu Google+. Amerykański gigant pragnie wykorzystać wynalazki do złagodzenia efektów chorób, na które nie ma lekarstwa.

 

Przykładem firmy, która swoimi działaniami pomaga innym, jest Liftware, startup z Kalifornii, który tworzy urządzenia (np. sztućce), które korygują drżenie spowodowane chorobą Parkinsona. Dzięki rozwiązaniom Liftware chorzy mogą godnie jeść, co bezpośrednio przekłada się na komfort ich życia.

 

Koncepcja Google jest szczytna i z całego serca ją popieramy!

 

Źródło: Android Headlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.