Dziś po południu nastąpiła duża awaria Messengera. Użytkownicy niezwykle popularnego komunikatora nie mają możliwości wysyłania i odbierania wiadomości. Nie wiadomo, kiedy problem zostanie rozwiązany.

Duża awaria Messengera

duża awaria Messengera

Internauci nie mają dziś łatwego życia. Najpierw klienci Vectry nie mogli połączyć się z siecią – w całej Polsce odnotowano liczne awarie. Teraz nastąpił kolejny problem, który dotyczy jeszcze większej liczby osób. Nie działa bowiem Messenger, który dla wielu jest podstawową formą kontaktu online z innymi ludźmi.

Nie ma znaczenia, czy korzystacie z Messengera w formie aplikacji na telefon, czy wejdziecie w wiadomości na Facebooku przy użyciu przeglądarki internetowej. Komunikator nie wyświetla statusu dostępności naszych znajomych, czasami wyświetla również komunikaty o braku połączenia. Najpoważniejszą usterką jest jednak brak możliwości wysyłania i odbierania wiadomości. Odświeżanie nic nie daje, nowe komunikaty nie docierają do użytkowników.

Czytaj także: Canal+ online dostępne w usłudze „Zapłać z Play” – ułatwienie dla widzów

Na ten moment w serwisie Downdetector jest już prawie 7000 zgłoszeń o awarii Messengera. Liczba ta zaczęła gwałtownie rosnąć dziś po godzinie 16. Poza problemem z wiadomościami sam Facebook wydaje się jednak działać normalnie. Miejmy nadzieję, że administracja portalu szybko poradzi sobie z kłopotami technicznymi. Messenger dla wielu osób jest podstawowym komunikatorem – brak możliwości korzystania z niego stanowi duże utrudnienie.

AKTUALIZACJA

Wygląda na to, że ok. godziny 20:00 sytuacja niemalże wróciła do normy – u większości osób Messenger powinien już działać prawidłowo.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.