ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony IMX800 1-calowy moduł aparatu w smartfonie

Samsung: stworzyliśmy największy sensor fotograficzny dla smartfonów! Sony: potrzymaj mi piwo…

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung niedawno pochwalił się swoją nową matrycą aparatu ISOCELL GN2. M Jest to największy oficjalnie zaprezentowany moduł tego typu, jeśli chodzi o fizyczny rozmiar. Mamy bowiem do czynienia z modułem 1/1,12-calowym. Jednak dominacja Samsunga w tej kwestii raczej nie potrwa zbyt długo. Wszystko dzięki nowemu sensorowi od Sony, czyli IMX800. Te ma być pierwszym na świecie 1-calowym sensorem aparatu dla smartfonów. Co więcej, wiadomo już jaki telefon z nim zadebiutuje. 

Sony IMX800 1-calowy moduł aparatu w smartfonie

Moduł ten ma mieć swoją premierę już w kwietniu tego roku. Co więcej, dowiedzieliśmy się przy okazji gdzie Sony IMX800 ma zadebiutować. Pierwszym smartfonem z nim na pokładzie ma być Huawei P50. Będzie on pełnił funkcję głównego aparatu w we flagowych Huaweiach. Warto tu dodać, że zostanie on sparowany w nich z filtrem RYYB znanym z poprzednich modeli w serii P50. Dodatkowo rozdzielczość rzeczonej matrycy ma wynosić 50 MPx. To natomiast oznacza, że fizyczny rozmiar elementów światłoczułych będzie naprawdę spory. Jeśli natomiast Sony umożliwi łączenie czterech w jeden, to możemy się spodziewać wręcz fenomenalnej jakości zdjęć nocnych.

Zobacz też: Haptyczne odpowiedzi w Androidzie będą maiły większe znaczenie – Qualcomm już o to zadba

Przy okazji poznaliśmy także konfigurację aparatów w nadchodzącej serii. I tak podstawowy model dostanie trzy obiektywy. Główny, za którego oczkiem będzie się skrywać rzeczony Sony IMX800, szerokokątny i teleobiektyw. Model P50 Pro dostanie natomiast zamiast teleobiektywu obiektyw peryskopowy. Najlepiej wyposażony będzie natomiast Huawei P50 Pro+. Ten dostanie aż pięć czujników, z czego cztery będą połączeniem wszystkich wyżej wspomnianych konfiguracji, oraz czujnik ToF. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy