ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HP zakup Kingston

HP kupuje HyperX – gamingową markę Kingstona

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

HP to firma dobrze znana w segmencie hardware’owym. Dziś dowiedzieliśmy się, że producent zdecydował się na zakup należącej do Kingstona marki HyperX, która skupia się na akcesoriach dla graczy. Jak nietrudno się domyślić, w grę weszły naprawdę ogromne pieniądze.

HP kupuje HyperX – firma rozszerza swoje portfolio

Kingston HyperX Cloud Alpha

HyperX to marka gamingowa należąca do firmy Kingston, znana głównie z takich akcesoriów jak zestawy słuchawkowe, klawiatury czy myszki. Produkty z logo HyperX są kierowane zarówno dla graczy niedzielnych, jak i profesjonalistów. Z informacji podanej przez HP Inc. wynika, że firma zdecydowała się na zakup opisywanej marki za kwotę opiewającą na 425 milionów dolarów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to transakcja dojdzie do skutku w drugiej połowie bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że Kingston zachowa linie DRAM, flash i SSD dla graczy i entuzjastów.

Zobacz także: Aktualizacja 1.2 dla Cyberpunk 2077 opóźniona – to wina ataku na CD Projekt

HP zdradziło, że poszerzenie oferty o nowe produkty gamingowe wpasowuje się w strategię rozwoju działu Personal Systems, do którego gry i akcesoria pasują idealnie. HP ma już w swojej ofercie m.in. laptopy i komputery dla graczy, więc rozbudowanie jej o akcesoria wydaje się być naturalną koleją rzeczy. Z uwagi na swoją rozpoznawalność, nowy właściciel HyperX raczej zdecyduje się na zachowanie dotychczasowej nazwy marki. Jej zmiana byłaby bowiem bardzo ryzykownym posunięciem. Ciężko powiedzieć, jak zakup HyperX przez HP wpłynie na przyszłość produktów z tym logo. Miejmy jednak nadzieje, że obędzie się bez zauważalnego wzrostu cen.

Żródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy